Dzisiaj, w niedzielę o godz. 13:30, przy węźle Groddecka (u zbiegu al. Armii Krajowej (Trasy W-Z) i ul. 3 Maja) Maciej Kosycarz zrobił, nam – miłośnikom Gdańska, pamiątkowe zdjęcie z panoramą, która już niedługo przestanie istnieć.
panorama GdańskaCentrum Forum Gdańsk, które powstaje na terenie Targu Siennego, już niedługo całkowicie zmieni panoramę Gdańska, widzianą z al. Armii Krajowej. Wieże i wieżyczki Głównego Miasta zasłoni nowa, budząca spore kontrowersje budowla. Aby upamiętnić widok, który za chwilę przejdzie do historii, znany trójmiejski fotograf Maciej Kosycarz zaprosił nas – mieszkańców, do udziału we wspólnym zdjęciu. Z zaproszenia skorzystało kilkaset osób, a każdy, jak z podnośnika krzyczał Maciek – miał być widoczny. Kiedy to sprawdzimy?
– Dzisiaj to zdjęcie nie ma większej wartości, nabierze jej za trzy lata, kiedy Forum Gdańsk zasłoni to, co w tej chwili widzimy. Dlatego zdjęcie pokażę właśnie za trzy lata i już dzisiaj zapraszam do udziału w kolejnej akcji, w tym samym miejscu, w 2018 roku. Wówczas zauważymy różnicę… Wcześniej na stronie www.kfp.pl  (również na iBedekerze), będą dostępne miniaturki fotografii – powiedział Maciek.

 

Podczas dzisiejszego wydarzenia czułam się jak w rodzinie:) Bardzo mi było miło spotkać tych z Państwa, którzy uczestniczą w spacerach iBedekerowych. Wysłałam niemal 1000 zapraszających emaili, które trafiły do Państwa, moich znajomych z wędrówek – dziękuję za to niezwykłe spotkanie, a przede wszystkim dziękuję Maćku Tobie. To był świetny pomysł;)