Z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”, w Domu Uphagena odbył się wykład Klaudiusza Grabowskiego, który wygłosił prelekcję zatytułowaną: „Los gdańskich cmentarzy po 1945 roku”.

Klaudiusz Grabowski

Mgr Klaudiusz Grabowski od 2011 r. pracuje jako specjalista ds. nauki w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Współpracuje także z innym instytucjami kultury w swoim rodzinnym mieście: Instytutem Kultury Miejskiej, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Gdańską Galerią Miejską. Jest redaktorem merytorycznym w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era, a także twórcą i współorganizatorem projektów organizowanych m. in. w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki oraz Festiwalu Kultur Świata. Jest również autorem scenariuszy wędrówek edukacyjnych po gdańskich dzielnicach, tekstów naukowych i popularnonaukowych i współpracownikiem merytorycznym Pracowni Dwie Ole z którą tworzy projekty edukacyjne z zakresu dziedzictwa kulturowego.

 

Aktywność Domu Uphagena

Jest to temat bliski sercu każdego gdańszczanina, ze smutkiem odnotowującego dewastację i likwidację przedwojennych cmentarzy wzdłuż Wielkiej Alei i nie tylko tam, zapraszam zatem do wysłuchania prelekcji nagranej przez Mirosława Koźbiała.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BRVbvZwhFZk[/youtube]