Filia Gdańska to coraz bardziej smakowite miejsce na kulturalnej mapie Gdańska. Odbywają się w niej wieczory z autorami piszącymi o Gdańsku i Pomorzu, spotkania z poezją, kulturą kaszubską i morską czy fotografią. Ostatnio w progach gościnnej biblioteki zagościł temat żydowski.

od lewej: Mieczysław Abramowicz i Tomasz Żuroch - Piechowski

Ofertę Filii Gdańskiej śledzę od początku, a przygodę z biblioteką, której szefuje Zbigniew Walczak, rozpoczęłam od spotkania z poetą Selimem Chazbijewiczem, co było o tyle dziwne, że poezji nie pojmuję (co nie zmienia faktu, że polecam dzisiejsze spotkanie (o godz. 17) z Antonim Pawlakiem)

 

Marek Adamkowicz: „Dzieje Żydów gdańskich” nareszcie po polsku 

Najbardziej jednak interesują mnie wieczory ściśle związane z Gdańskiem, toteż nie mogłam opuścić spotkania z książką Samuela Echta – „Dzieje Żydów gdańskich„. O pracy związanej z przygotowywaniem książki do oddania jej w ręce polskiego czytelnika opowiadał redaktor naukowy Mieczysław Abramowicz oraz Tomasz Żuroch – Piechowski z Wydawnictwa Oskar i Maszoperia Literacka.

Zapraszam do wysłuchania opowieści o książce i jej autorze:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gxbFTZ2pgQQ[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-VmyQQucuP4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SL2W_WbaXz0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3KqKC6VczMU[/youtube]

Wydawnictwo Oskar i Maszoperia Literacka przekazały mikołajkowy prezent dla osoby, która w komentarzu, jako trzecia, napisze jakiej wysokości rabat jest przewidziany za zakup za pośrednictwem strony internetowej wydawnictw;) (komentarze będą publikowane z opóźnieniem, proszę nie przysyłać kilku komentarzy z tego samego komputera)