W Centrum Handlowym „Manhattan” odbyły się uroczystości związane z 750. urodzinami Wrzeszcza oraz 200-leciem miejskości dzisiejszej dzielnicy Gdańska.

Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski podczas podpisywania albumów

Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski podczas podpisywania albumów

Kulminacyjnym punktem programu i głównymi bohaterami święta byli (według mnie:)) Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski – autorzy albumu „Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer pierwszy”, wydanego przez Wydawnictwo Oskar.

Skażeni rodzinnym miejscem, dzielnicą Gdańska, Wrzeszczem, są straszliwie. Wie to każdy, kto miał okazję być choćby na którymś spotkaniu promującym ich poprzednią książkę „Dolny Wrzeszcz i Zaspa”. Podobne tournée rozpoczęli właśnie w sobotę w bibliotece w Manhattanie. Tym razem promują album „Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer pierwszy”. Nie jest to jednak typowe wydawnictwo ze starymi obrazkami, gdyż na 98. rozkładówkach umieszczono nie tylko reprodukcje pocztówek, ale też solidny opis związany z fragmentem Wrzeszcza przedstawionym na danej ilustracji. – pisze na swoim blogu Henryk Jursz.

Niestety nie dotarłam na tę ważną dla Wrzeszcza i jego mieszkańców uroczystość, ale od czego się ma Przyjaciół:) Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Zdzisława Piekuta.

Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski o Dolnym Wrzeszczu