Szanowni Państwo, z okazji premiery kolejnego album z cyklu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”, Maciej Kosycarz przekazał konkursowy egzemplarz, opowiadający o dziejach Drogi Królewskiej w Gdańsku. 

W notce prasowej dotyczącej albumu Maciej Kosycarz pisze:

„Marzy mi się album o Długiej i Długim Targu” te słowa, utrwalone w telewizyjnej relacji, powiedział w 2006 roku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas premiery pierwszego albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”. Czas jednak przyspieszył. Album powstał, prezydent jego nie zobaczy, ale gdańszczanie zobaczą nie tylko fotograficzną historię Drogi Królewskiej, ale również kilka ciekawych zdjęć swojego prezydenta. W albumie są nasze dwie reprezentacyjne ulice od pierwszych lat powojennych
do współczesnych. Droga Królewska w Gdańsku zwana też Traktem Królewskim, stanowiła najdłuższą oś urbanistyczną europejskiego średniowiecza. Ta najciekawsza dziś trasa zabytkowa w Gdańsku była i jest miejscem parad, ważnych uroczystości a kiedyś triumfalnych wjazdów królów polskich do miasta. Biegnie od Bramy Wyżynne, prze Złotą Bramą ul. Długą i Długim Targiem do Zielonej Bramy […].

O wartości albumu mogą się przekonać wszyscy, którzy go kupią, dostaną w prezencie lub… wygrają w krótkim konkursie, zaproponowanym przez fotografa. 

Pytanie konkursowe brzmi. 

Na jakiej trasie w latach 60. minionego wieku jeździł tramwaj konny„.

Odpowiedzi proszę wpisywać w komentarzu pod tekstem. Album otrzyma osoba, która jako pierwsza wpisze prawidłową odpowiedź. 
Album (na hasło) będzie do odebrania w Galerii Sztuk Różnych Kosycarz&MBeneda przy ul. Ogarnej 101.

Jako pierwszy prawidłową odpowiedź wpisał pan Leszek. Gratuluję 😉