Kuźnia Wodna w Oliwie kolejny raz gościła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). W zabytkowym obiekcie na Potoku Oliwskim spotkało się wielu sympatyków tego niezwykłego miejsca.

Kuźnia Wodna - WOŚP 2016

Kuźnia Wodna – WOŚP 2016

W kuźni pojawiłam się tuż przed godziną 15 i z prawdziwą radością odnotowałam… brak wolnych miejsc na parkingu:) To, że popularność Kuźni Wodnej w Oliwie rośnie z roku na rok, to niewątpliwa zasługa Darka Wilka – dobrego ducha wieloletniego opiekuna kuźni.
W programie akcji charytatywnej znalazła się prezentacja pracy urządzeń oraz pokaz zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia FSO Pomorze oraz Grupy Wyprawy Gdańsk-Monte Carlo 2016. Tradycyjnie już odbył się pokaz kowalstwa artystycznego, a kulminacyjnymi punktami były oczywiście licytacje na rzecz WOŚP. W czasie mojej obecności w kuźni, licytowany był kalendarz Moto-Pomorze autorstwa Luc Art Photo- Łukasz Boehnke oraz najnowszy albumu Kosycarzy.

Ogromną atrakcją były przejażdżki zabytkowymi samochodami. Moja trzynastoletnia córka pierwszy raz w życiu jechała kultową Warszawą – ach, co to była za jazda! A to wszystko dla dobra chorych dzieci i osób w podeszłym wieku.

Dziękuję Ci Darku – zawsze będę podziwiała Twoją aktywność:)