Szlak Gdańskich Lwów to nowa atrakcja Gdańska, skierowana do mieszkańców i turystów. Jego bohaterem jest Hewelion – wykonana z brązu figurka, autorstwa gdańskiego rzeźbiarza Tomasza Radziewicza. Jedna z rzeźb została przekazana na aukcję WOŚP.

Gdański Lew Hewelion

Nowy szlak turystyczny Gdańskie Lwy, został zainaugurowany w październiku 2015 r. Zaopatrzony w plecak Gdański Lew Hewelion wyruszył w świat opuszczając teren Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. Oprócz niego (do 10 stycznia 2015 r.) w przestrzeni miejskiej pojawiły się jeszcze dwie figury – przy Stadionie Energa Gdańsk atrybutem lwa jest bursztyn i buty piłkarskie, a przy brzeźnieńskim molo trójząb. Każdej pięćdziesięciocentymetrowej figurze towarzyszy bazpłatna aplikacja mobilna iLEO, dzięki której Hewelion „opowiada” historię miejsca, przy którym stoi.

Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i koordynator projektu – Gdańska Organizacja Turystyczna, postanowiła się włączyć w akcję charytatywną.

Osoba lub firma, która wylicytuje rzeźbę, stanie się Partnerem projektu i na stałe wpisze się w historię lwa Heweliona. Fundator (imię i nazwisko lub nazwa firmy) pojawi się na tabliczce informacyjnej przy rzeźbie, a w aplikacji mobilnej zostanie poświęcona mu część historii, opowiadanej przez lewka. W ten sposób blisko 100 000 osób, w ciągu roku odwiedzających Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, dowie się o szlachetnej postawie fundatora rzeźby lwa Heweliona z serduszkiem WOŚP!
Fundator otrzyma także pamiątkowy certyfikat oraz kilka innych lwich pamiątek (koszulkę, torbę, kubek, słodycze).

Link do licytacji – Aukcja Szlak Gdańskich Lwów

Więcej informacji o szlaku „Gdańskich Lwów” i aplikacji mobilnej iLEO znajdą Państwo na stronie ileo.visitgdansk.com