Biblioteka Gdańska PAN zaprasza do świata książki i mody w Noc Muzeów.

Materiały prasowe

Wspaniale ilustrowane, unikatowe stare druki z XVI-XVIII w., w tym jedyny w Polsce egzemplarz albumu ze strojami Hansa Weigla oraz czasopisma polskie, niemieckie i francuskie poświęcone modzie XIX i XX w. do II wojny światowej włącznie, będzie można zobaczyć na specjalnie przygotowanym pokazie „Moda na książkę. Moda w książce”;. Pokazowi towarzyszyć będą rozmaite dodatkowe atrakcje związane ze światem książki i mody.

Najważniejszą częścią przygotowanego przez PAN Bibliotekę Gdańską wieczoru będzie zorganizowana w Czytelni Zbiorów Specjalnych prezentacja wybranych, bezcennych niekiedy dzieł ilustrujących historię mody na przestrzeni wieków. Stare druki, czasopisma wypełnione ilustracjami, z zachowanymi wklejonymi fragmentami materiałów używanych w dawnych wiekach udowodnią, że choć moda przemija, to moda na książki i czasopisma nie przeminie nigdy. Pracownicy przebrani w stroje z różnych epok wprowadzą zwiedzających w ten magiczny świat.

W sali wystawowej zwiedzający będą mogli poznać tajniki pracy bibliotecznych konserwatorów, którym swoje przetrwanie zawdzięcza wiele cennych dzieł. Na zakończenie fotografie przedstawiające modę z nieco mniej odległych czasów przeniosą zwiedzających w PRL-owską przeszłość.
Czas oczekiwania umilą zabawy, konkurs dla wszystkich i niespodzianki dla najmłodszych.

Tytuł: Noc Muzeów – pokaz mody w Bibliotece Gdańskiej PAN
Lokalizacja: Dział Zbiorów Specjalnych, Pracownia Fotografii, PAN Biblioteka Gdańska, ul. Wałowa 15
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Data: 2012-05-19