Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza na wystawę „Maciej Korwin w Muzycznym 1995-2013”

Zaproszenie Teatru Muzycznego w Gdyni:

Wystawa „Maciej Korwin w Muzycznym 1995-2013” będzie wspomnieniem niemal osiemnastoletniego okresu prowadzenia Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni przez Macieja Korwina. Składać się będzie z fotografii, fragmentów recenzji i wywiadów oraz opisu dokonań artystycznych. Celem wystawy jest przybliżenie sylwetki Macieja Korwina, jego osiągnięć i koncepcji Teatru oraz planów na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy już 22 lutego (dzień urodzin Dyrektora) na otwarcie wystawy o godz. 18:30 w foyer Nowej Sceny. Wcześniej o godz. 16:15 odbędzie się spotkanie przy grobie Macieja Korwina na Cmentarzu Witomińskim, o 17:00 – msza w kaplicy kościoła oo. Franciszkanów.

Bez publiczności nie ma teatru 

Dyrektor przez cały okres pracy w Teatrze był wierny idei „pełnej sali”, do znudzenia powtarzając, że najważniejszy w Teatrze nie jest Dyrektor, tylko widz. Publiczność była najważniejszą częścią teatralnego spektaklu. To ona stanowiła o jego sukcesie lub klęsce. Dzięki kontynuowaniu hasła „Broadwayu nad Bałtykiem” tych pierwszych było zdecydowanie więcej. Dyrektor z wielkim uporem zabiegał o największe hity światowego musicalu nie zapominając tym samym o rozwoju polskiej sztuki teatralnej. Te dwa z pozoru odległe od siebie bieguny – zagraniczne musicale i autorskie projekty teatralne polskich artystów – stały się wyznacznikami opracowanego przez Dyrektora artystycznego programu Teatru Muzycznego w Gdyni.

Zrzut ekranu 2013-02-19 o 23.20.32

Tytuł: Maciej Korwin w Muzycznym 1995-2013 – wystawa w Teatrze Muzycznym
Lokalizacja: Plac Grunwaldzki 1, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 18:30
Data: 2013-02-22