W dniach 18-21 września 2013 r. odbędzie się w Gdańsku konferencja Grupy Roboczej Polskich i Niemieckich Historyków Sztuki i Konserwatorów Miasto nad morzem – miasta portowe nad Bałtykiem od średniowiecza do współczesności.

konferencjaKomunikat prasowy:

W czwartek i piątek w Ratuszu Staromiejskim odbędą się otwarte obrady, podczas których międzynarodowe grono specjalistów w dziedzinach historii sztuki, architektury i konserwatorstwa zaprezentuje wyniki najnowszych badań dotyczących miast w regionie Bałtyku. Wszyscy zainteresowani tematem będą mogli wysłuchać referentów i włączyć się do dyskusji. W ramach konferencji odbędzie się też tzw. giełda naukowa, podczas której młodzi naukowcy omówią swoje projekty badawcze. Obradom towarzyszyć będzie objazd naukowy naukowy po Żuławach, połączony ze zwiedzaniem zamku w Malborku, oraz oprowadzanie po zabytkach Oliwy i Głównego Miasta w Gdańsku.

To już 21. z rokrocznych spotkań Grupy Roboczej Polskich i Niemieckich Historyków Sztuki i Konserwatorów, które odbywają się na zmianę w Polsce i w Niemczech. Ich grono regularnie się poszerza budując sieć powiązań między niemieckimi i polskimi naukowcami oraz popularyzując wiedzę o historii sztuki i architektury i ochronie zabytków obu krajów. W tym roku spotykają się w Gdańsku, a za organizację zjazdu odpowiada Nadbałtyckie Centrum Kultury we współpracy z Instytutem Historii Sztuki UG oraz TU Berlin po stronie niemieckiej. Wszystkich zainteresowanych historią kultury miast nadbałtyckich serdecznie zapraszamy na obrady do Ratusza Staromiejskiego. Ze względu na międzynarodowe grono badaczy uczestniczących w konferencji, językami obowiązującymi są niemiecki i angielski, dla zainteresowanych słuchaczy nieznających tych języków dostępne będą jednak skróty referatów w języku polskim.

Tytuł: Konferencja – Miasto nad morzem
Lokalizacja: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
Data rozpoczęcia: 2013-09-18
Data zakończenia: 2013-09-21