Tytuł: Święto ulicy Mariackiej
Lokalizacja: ul. Mariacka, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2010-09-11
Godzina zakończenia: 22:00

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zaprasza na święto ul. Mariackiej, które odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Bursztynu Ambermart

Komunikat Biura Prasowego UM w Gdańsku:

Ulica Mariacka to nie tylko kawałek zachowanej historii Gdańska z jego architektonicznym fenomenem i wielokulturową tradycją – to również ludzie, którzy tworzą klimat tego miejsca dzisiaj. Specjalnie na ten jeden wieczór właściciele galerii, sklepów i pracowni na Mariackiej przygotowali szereg atrakcji – będą to wystawy malarstwa, grafiki i fotografii, koncerty i wystawy biżuterii artystycznej.

Wyjątkowymi elementami programu będą na pewno: układanie bursztynowego serca mariackiej oraz pokaz mody i biżuterii, które przygotowały Bożena Kamińska i Magdalena Arłukiewicz, swoich sił będzie można spróbować w projektowaniu biżuterii pod okiem projektantki Marii Fijałkowskiej, w wypieku bursztynowych pierników w Kaminicy Gotyk, którym będzie towarzyszyła opowieść o związkach Mikołaja Kopernika z ulicą Mariacką. Wiele galerii na swoich przedprożach przedstawiać będzie swoich najlepszych artystów (zarówno złotników jak i malarzy czy rzeźbiarzy), odbędą się koncerty: jazzowy, fortepianowy oraz zagra harfistka. A o ulicy, jej historii i ludziach opowie profesor Andrzej Januszajtis. Całość zakończy możliwość nocnego wejścia na wieżę Bazyliki Mariackiej.

Organizatorem imprezy i inicjatorem odkrywania tajemnic ulicy Marickiej jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, zaś patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska. Wieczór na Mariackiej odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Bursztynu Ambermart.