Już siódmy raz z rzędu gdańszczanie mieli okazję uczestniczyć w charytatywnym festynie „Zeszyt dla ucznia”. W jego wyniku dzieci z najuboższych rodzin otrzymają szkolne wyprawki.

Festyn jak zwykle odbył się na dziedzińcu siedziby Gdańskiego Domu Organizacji Pozarządowych. Przy wejściu organizatorki sprzedawały (osobom dorosłym) bilety wstępu, stanowiące jednocześnie kupony loteryjne. Każdy los wygrywał. Ze względu na piękną pogodę wielu rodziców zdecydowało się przyjść z dziećmi, dla których przygotowany był specjalny program. Dorośli raczyli się specjałami przygotowanymi przez gdańskich restauratorów. Pyszności jak zwykle nie brakowało, a na niewielkiej scenie wystąpił zespół „Zośki” – trzy śpiewające siostry z Kaszub. Nie mogło też zabraknąć zaprzyjaźnionych z organizatorami imprezy harleyowców zrzeszonych w stowarzyszeniu LOTOR, wszak byli tacy, którzy cały rok czekali na tradycyjną już przejażdżkę motocyklem.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały pomysłodawczynie imprezy: Magdalena Adamowicz i Agnieszka Grafińska-Dejna. Wspierał  je chętny do pracy zespół osób rozumiejących potrzeby dzieci z ubogich rodzin.

Clou programu stanowiła licytacja atrakcyjnych przedmiotów i usług przekazanych przez darczyńców. Kwota 35 tys. zł, zebrana z licytacji i biletów została przeznaczona na zakup wyprawek dla potrzebujących dzieci. Za fundusze zebrane podczas poprzednich edycji festynu organizatorzy zakupili 1300 wyprawek szkolnych.

W festynie tradycyjnie już wzięli udział gdańscy przedsiębiorcy, przedstawiciele władz i samorządu oraz liczne grono mieszkańców pragnących pomóc potrzebującym dzieciom.

– Do zobaczenia za rok – zakończyła spotkanie Magdalena Adamowicz.