Sopocka Organizacja Turystyczna zaprasza przedstawicieli szeroko pojętej branży turystycznej do udziału w konkursie Sopockie Perły 2021.

Konkurs Sopockie Perły jest skierowany jest do sopockich przedsiębiorców, których działalność kreuje szeroko pojętą turystyczną atrakcyjność miasta.

Nabór do III edycji konkursu SOPOCKIE PERŁY 2021 ruszył 4 października 2021 r. W ten sposób Sopocka Organizacja Turystyczna chce wyłonić najciekawsze, nowatorskie i spójne z wizerunkiem Sopotu działania z zakresu rozwoju turystyki przeprowadzone przez firmy, instytucje i organizacje. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 25 000 PLN, a startować można aż w pięciu kategoriach.

To już trzecia edycja konkursu, który wspiera tę jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki. W dwóch poprzednich udział wzięło łącznie 80 podmiotów. Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie firmy, instytucje kultury, organizacje społeczne i zawodowe czy organizacje pozarządowe przyczyniające się do rozwoju turystyki w Sopocie – mówi Anna Golec-Mastroianni, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. – Konkurs jest nie tylko świetną okazją do branżowych spotkań i wymiany doświadczeń, ale też kreatywnego poszukiwania najlepszych rozwiązań w branży turystycznej.

Do wygrania w konkursie Sopockie Perły 2021 jest 5 tys. zł, a nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach:

Pro eko” – za działania nastawione na ochronę środowiska,
Wydarzenie” – za najlepsze sopockie wydarzenie,
Kulinaria” – za najciekawszą, najbardziej regionalną ofertę kulinarną,
Debiut” – za sukces działalności rozpoczętej w Sopocie w 2021 r.,
Pobyt” – za najciekawszą, najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie.


Konkurs przebiega dwustopniowo – zgłoszenia kandydatów będą oceniane są przez członków Sopockiej Organizacji Turystycznej, a te z największą liczbą głosów przejdą do drugiej tury. Następnie laureatów wybiera Kapituła Konkursowa. Dzięki takiemu sposobowi wyboru uwadze nie umknie żadne ciekawe i nowatorskie zgłoszenie.
Skład Kapituły Konkursowej: Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych, m.in. Reni Jusis – polska wokalistka i autorka tekstów, Kamil Sadkowski – założyciel Akademii Kulinarnej K5, Karol Weber – inspektor hotelowy, Jacek Jankowski z Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 października 2021 r.


Wybierz odpowiednią kategorię i zgłoś swoją firmę, organizację, projekt!

Formularz zgłoszeniowy konkursu

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpią podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 9 grudnia 2021 r.


Patronami medialnymi konkursu są portale iBedeker.pl oraz esopot.pl.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT) we współpracy z Miastem Sopot.