Politechnika Gdańska zaprasza na multidyscyplinarną wystawę Jędrzeja Cichosza – Ginnungagap. Instalacja będzie pokazywana na dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Na Multidyscyplinarną wystawę składają się: malarstwo na kartonach, rzeźby ptaków wykonane w technice paper mache, rzeźby zwierząt z bambusopodobnych trzcin, video i koncert.

Jędrzej Cichosz jest absolwentem ochrony środowiska w języku angielskim na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Trenuje koszykówkę w zespole Etoile St Barthelemy Nice. Aktualnie studiuje na czwartym roku École Nationale Supérieure d’Arts à la Villa Arson (National School of Fine Arts at the Villa Arson), a mieszka w Nicei, mieście muzeów i galerii.
Wystawa Ginnungagap była już pokazywana indywidualnie w Nicei – ecole nationale supérieure d’art Villa Arson i w Paryżu w ramach zbiorowego pokazu Eté indien – Lycée François Villon à Paris. Prace składające się na instalację powstawały w latach 2011-2012.

Próbki muzycznych fantazji artysty funkcjonującego pod pseudo „Cyc na żywo”, można posłuchać na www.youtube.com
Więcej zdjęć prac Jędrzeja Cichosza – www.picasaweb.google.com

Instalacja Ginnungagap według Cichosza

Instalacja jest oparta na trzech podstawowych ideach. Wolna, spontaniczna forma inspirowana malarstwem i rzeźbą grupy COBRA 1948-51 – Karela Appla czy współczesnymi pracami Jonathana Messe. Lekka, stabilna konstrukcja, na której umieszczone są rzeźby oparta jest na idei tensegrity architekta-artysty Richarda Buckminster-Fullera.

Elementem spajającym jest energia barbarzyńców! Z dźwięcznym tłem instalacja może nas zaprowadzić do Ginnungagap – miejsca przed stworzeniem świata, gdzie zimno spotkało żar, lód się stopił, a jego krople dały początek życiu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 stycznia 2013 r. o godz. 14. Koncert rozpocznie się ok. godz. 20. Wstęp wolny.
Wystawa na dziedzińcu im. Jana Heweliusza, Gmach Główny Politechniki Gdańskiej, będzie czynna do 18 stycznia 2013 r.

Komunikat Biura Prasowego Politechniki Gdańskiej