W środę, 7 listopada 2012 r., odszedł Roman Sznajder – absolwent  PWSSP, członek zespołu odbudowującego Gdańsk. Od 1957 roku mieszkał w kamienicy przy ulicy Mariackiej.

Roman Sznajder - projekt sali Ratusza Głównego Miasta

O śmierci Pana Romana dowiedziałam się zaledwie parę godzin temu, od Jego bliskiej koleżanki i sąsiadki, architektki Anny Henschel. Pani Ania bardzo przeżywa śmierć Przyjaciela, a ja razem z nią…
Poznałam Go w ubiegłym roku, z okazji przygotowań do Święta ulicy Mariackiej. Był skromnym, nieco zamkniętym w sobie człowiekiem, ale udało mi się namówić Go na wspomnienia. Długie i interesujące wspomnienia. Dzisiaj słucham ich ze łzą w oku. Oto mały fragment niemal dwugodzinnej rozmowy.

Roman Sznajder wspomnienia – audio

Roman Sznajder urodził się w 1924 roku w Białowieży, w 1953 roku uzyskał dyplom na PWSSP i rozpoczął pracę w Miastoprojekcie. Między innymi projektował kamieniczki nr 11,12,13 14 i 15 na ul. Mariackiej, miał duży wkład w odbudowę Ratusza Głównego Miasta.

Msza św. żałobna za Zmarłego zostanie odprawiona w Kaplicy Królewskiej w Gdańsku dnia 10 listopada 2012 r. o godz. 8.00. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się tego samego dnia o godz. 9.30 w kaplicy cmentarza Łostowickiego.

Roman Sznajder – nekrolog