Les Amis / materiały prasowe

Zespół wokalny Les Amis oraz Zakon oo. Dominikanów serdecznie zapraszają na koncert muzyki dawnej w piątek 26.11 na godzinę 20.00 do Bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej 72.

W programie niemiecka, angielska i flamandzka muzyka wokalna i instrumentalna XVI i XVII wieku, m.in. villanelle Orlando di Lasso.

Zespołowi Les Amis towarzyszyć będzie zespół fletów prostych Il Flauto dolce z Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Oba zespoły pracują pod kierunkiem Magdaleny Warżawy.

Les Amis to kameralny zespół wokalny, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Jego skład stanowią zarówno zawodowi muzycy jak i amatorzy. Istnieje od 2002 roku i aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Trójmiasta. Jest współorganizatorem Renesansowych Walentynek odbywających się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Kreowanie projektów artystycznych jest ważną formą działalności zespołu. Do udziału w nich zaprasza wykonawców reprezentujących różne gałęzie sztuki, m. in. aktorów i tancerzy. Wielokrotnie koncertował, m.in.: w ramach Wrocławskiego Festiwalu „Maj z Muzyką Dawną” i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej we Lwowie w 2003 roku, brał udział w Festiwalu „ Anima Musica” w Gdyni w 2007 roku oraz wielokrotnie w Elbląskich Dniach Muzyki Dawnej. W repertuarze zespołu znajduje się polska i zagraniczna literatura Renesansu i Baroku oraz staropolskie okolicznościowe pieśni, kolędy i pastorałki. W roku 2010 zespół zdobył Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat w Sopocie.

Skład zespołu: Agnieszka Błonkiewicz, Agnieszka Dąbrowska, Magdalena Warżawa, Zbigniew Kadłubowski, Łukasz Jankowski, Adam Warżawa. Zespół pracuje pod kierunkiem artystycznym Magdaleny Warżawy.

Il Flauto Dolce zespół fletów podłużnych działający od 2007 r. przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Brał udział w Międzynarodowych Spotkaniach z Muzyką Dawną w Malborku w 2007 i 2008 i 2010 roku oraz Festiwalu Muzyki Dawnej w Sopocie w 2007 roku. Koncertował w Niemczech i Szwecji. W 2008 i 2010 roku Il Flauto Dolce został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu i otrzymał dwukrotnie Brązową Harfę Eola. Na konkursie podczas Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną w Malborku w 2010 roku otrzymał 2 miejsce.

Skład zespołu: Paulina Czubek, Anna Hirsz, Dominika Kardaś, Marta Pająk, Wojciech Kardaś i Jan Pieniążczak. Zespół założyła i prowadzi Magdalena Warżawa.

Wstęp wolny