Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na letni koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Bianco Fiore. Gospodarzem będzie Filia Gdańska.

PLakat_Bianco Fiore

Bianco Fiore to wokalno-instrumentalny zespół, specjalizujący się w muzyce dawnej. Założony został w 1997 roku przez Magdalenę Warżawę. Zespół koncertował w wielu miastach Polski, w Niemczech, Belgii, Łotwie, Ukrainie i Estonii. Brał udział w wielu festiwalach: m.in. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej we Lwowie, Międzynarodowych Spotkaniach z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju, Elbląskich Dniach Muzyki Dawnej, Festiwalu Maj z Muzyką Dawną we Wrocławiu, Festiwalu Anima Musica w Gdyni. Bianco Fiore miał przyjemność występować w tak prestiżowych miejscach, jak Filharmonia Berlińska i Polska Filharmonia Bałtycka.

Najważniejsze nagrody zdobyte przez zespół:

* I miejsce- najwyższe wyróżnienie „suma cum laude” na Europejskim Festiwalu w Neerpelt w Belgii w 2003 roku
* I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej w Malborku w 2003 roku
* Grand Prix i trzy złote Harfy Eola na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu w 2001, 2003 i 2004 roku

Obecnie, członkiniami zespołu są: Adela Czaplewska, Katarzyna Czubek, Justyna Novaković, Magdalena Warżawa, które wciąż doskonalą umiejętności gry i rozwijają zainteresowania związane z muzyką dawną, studiując na uczelniach muzycznych w Polsce jak i za granicą.

Tytuł: Koncert muzyki dawnej – BIANCO FIORE
Lokalizacja: Filia Gdańska WiMBP, ul. Mariacka 42
Godzina rozpoczęcia: 16:00
Data: 2013-07-04