We wtorek 3 sierpnia o godz. 18.00,  Filia Gdańska WiMBP (Gdańsk-Śródmieście, ul. Mariacka 42) zaprasza na spotkanie z Leonardem Mokrzyckim, promujące jego książkę pt. „słowa prawie nieużywane”. Będzie to kolejny wieczór z cyklu „Wakacyjne spotkania z młodą literaturą”.

Leonard Mokrzycki

urodził się i mieszka w Gdańsku, bardzo dobry rocznik 1974 (jeden i dziewięć to dziesięć, i siedem – siedemnaście, i cztery – dwadzieścia jeden…. oko, jak w mordę strzelił); pod koniec lat 90. XX w. kilka drobiazdów opublikował w wydawanym w Gdańsku i Frakfurcie nad Odrą polsko-niemieckim magazynie młodzieżowym Grenzenlos/Bez granic; nigdy nie wygrał żadnego konkursu, nie był też drukowany w pismach literackich; w 2009 roku własnym nakładem sił i środków wydał swój pierwszy tomik „słowa prawie nieużywane”, który ukazał się w formule wolnej książki („to jest wolna książka, nie musisz za nią płacić, ale możesz…”); ma mocno ugruntowane poczucie wartości swojej poezji i dość szczególne poczucie humoru, czego dowodem może być apokryficzny tekst, jaki umieścił na swojej stronie internetowej:

Leonard Mokrzycki w swoich wierszach raczej stawia pytania niż daje odpowiedzi, ale być może to właśnie stanowi również o ich wartości. Pisze o sprawach najważniejszych; o życiu i śmierci, o wierze i niedowierzaniu, o miłości i miłostkach. (…)

Jego poezja charakteryzuje się prostym i precyzyjnym językiem. (…)

Wszystko to stawia go w jednym szeregu obok najwybitniejszych polskich

poetów współczesnych, zaraz za Miłoszem, Herbertem i Szymborską.

Tomik „słowa prawie nieużywane” dostępny jest w wersji pdf na stronie  mehibezeder.com