Lakecia Benjamin / Fot. materiały prasowe

Lakecia Benjamin / Fot. materiały prasowe

Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska, ENERGA SA oraz partnerzy zapraszają na tradycyjny Koncert Noworoczny, który 25 stycznia odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Tegoroczną gwiazdą będzie Lakecia Benjamin z USA.

Lakecia Benjamin – charyzmatyczna i jednocześnie dynamiczna saksofonistka i lider zespołu, występowała już z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder, Alicia Keys, The Root i Macy Gray. Od czasu wydania niekonwencjonalnego albumu soulowo-funkowego RETOX, artystka zajmuje należne jej miejsce na scenie.

Lakecia, wielokrotnie robiąca doskonałe wrażenie swoimi imponującymi rytmami saksofonu zarówno na scenie, jak i w studiu, podeszła do albumu RETOX nieco inaczej, krzyżując mistrzostwo kompozytorskie, producenckie oraz talent do gry na saksofonie.

Z próbką jej twórczości można zapoznać się na oficjalnej stronie www.lakeciabenjamin.com oraz portal Youtube.

Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza to tradycyjne już dla miasta Gdańska wydarzenie, które jest zarazem podsumowaniem obchodów urodzin Jana Heweliusza, jak też muzycznym powitaniem Nowego Roku. Idea jaka przyświeca przy organizacji tego typu koncertów, to przybliżenie polskiej, a w szczególności gdańskiej, publiczności sylwetek gwiazd muzyki cenionych na świecie,  z różnych jednak względów, wciąż nieobecnych na polskim rynku muzycznym.

Do tej pory w ramach tego wydarzenia koncertowali u nas m.in. Mor Karbasi (2010), Cassandra Wilson (2011), Laika Fatien (2012), Y’akoto (2013) i Sandra Nkake (2014).

Bilety do nabycia na ticketpro.pl oraz w kasach Filharmonii. Rezerwacje telefoniczne: (58) 320-62-62. Koncert odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.

Lakecia Benjamin - koncert