Centralne Muzeum Morskie zaprasza na wakacyjne zajęcia zorganizowane dla dzieci.

wakacje w muzeumKomunikat prasowy:

Przygotowaliśmy kilka atrakcyjnych tematów realizowanych w różnych miejscach kompleksu muzealnego nad Motławą. W ładowniach „Sołdka” pojawią się celnicy poszukujący nielegalnie przemycanych ładunków. Natomiast na wystawie „Do Abordażu” załoga okrętu wojennego dokona zuchwałego abordażu na okręt przeciwnika. W Ośrodku Kultury Morskiej będzie można poznać piękno fauny i flory morskiej. Zajęcia, prowadzone przez pracowników Działu Edukacji, są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Ośrodek Kultury Morskiej, najnowszy odział CMM, otwarty w kwietniu ubiegłego roku, przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi, które na wystawie interaktywnej „Ludzie-Statki-Porty”, samodzielnie korzystają z ponad 60 stanowisk. Tu każdy ma okazję sprawdzić się jako kapitan prowadzący akcję ratunkową, nadać sygnały alfabetem Morse’a i popłynąć po rozbitka na otwarte morze, czy uratować swoją załogę wykorzystując kamizelki ratunkowe, tratwę i rękaw ewakuacyjny. Trening z nawigacji statkiem zapewniamy na mostku kapitańskim i basenie. Wybór jednostek należy do naszych gości. W związku z dużą popularnością Ośrodek Kultury Morskiej jest otwarty do końca sierpnia w godzinach od 10.00 do 19.00.

cmm

Wszystkie pozostałe oddziały kompleksu muzealnego w Gdańsku – Żuraw, Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum „Sołdek”, a także „Dar Pomorza” w Gdyni otwarte są w tym okresie od 10.00 do 18.00