Tajemnicze niewiasty stały się motywem przewodnim kolejnego spaceru z cyklu Gdańskie Miniatury. Bohaterkami wędrówek były: Stanisława Przybyszewska, Anna Pillemann, Katarzyna Meydeburg, Anna Schilling i główna postać z powieści „Panienka z okienka”.

Gdańskie MiniaturyW ponad godzinnych spacerach po Głównym Mieście wzięli udział uczniowie i uczennice z trójmiejskich szkół. Tym razem do udziału we wspólnej zabawie Instytut Kultury Miejskiej, główny organizator projektu, zaprosił:

Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23 w Gdańsku
Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku
Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi
Gimnazjum nr 18 w Gdańsku
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku, klasa integracyjna 5A
Szkoła Podstawowa nr 56 w Gdańsku, klasa VI
Milenka Chuk z Akademii Gdańskich Lwiątek, uczennica III klasy szkoły podstawowej i jej mama Magdalena Chuk.

Wędrówki, podczas których przewodniczka Ewa Czerwińska opowiadała dzieciom i młodzieży między innymi o smutnych losach Stanisławy Przybyszewskiej, o szalonym uczuciu jakim przyszły biskup – Maurycy Ferber darzył Annę Pillemann czy o bohaterce powieści Deotymy, urozmaiciło losowanie upominków, ufundowanych przez Hurtownię Tradis, zegarmistrza z ul. Długiej w Gdańsku oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=athOQFpc3_0[/youtube]

Uwaga: Osoba, która jako pierwsza napisze w komentarzu nazwisko lub pseudonim autorki powieści „Panienka z okienka” – otrzyma w prezencie od MHMG egzemplarz książki.

Projekt Gdańskie Miniatury