Zapraszam Państwa na iBedekerowy spacer wiodący uliczkami starej części Chełma. Wędrówkę poprowadzi licencjonowany przewodnik Aleksander Masłowski.

Stary Chełm - spacerTo będą niezwykłe Mikołajki:) Zapraszam Państwa na spacer w niedzielę – 6 grudnia. Celem naszej wyprawy będzie tzw. stary Chełm. O tym, co po drodze zobaczymy lub sobie… wyobrazimy:), opowiada Aleksander:

A więc poszukamy nieistniejącego Stolzenbergu – głównej części tzw. Zjednoczonego Miasta Stolzenberg – tworu, który w celu stworzenia gospodarczej i politycznej konkurencji dla niepokornego Gdańska wymyślił i stworzył Fryderyk II Hohenzollern. Poszukamy miejskich „bram”, czyli szlabanów wyznaczających zasięg tego „miasta”, odnajdziemy jego rynek i miejsce gdzie znajdował się ratusz, porównamy dzisiejsze ulice „starego Chełma” z siatką ulic dawnego Stolzenbergu, poszukamy miejsc gdzie znajdował się tam cmentarz, miejsce kaźni, browar, straż pożarna, a nawet teatr.

Mało znam tę część Gdańska, więc szczególnie się cieszę, że Aleksander podjął moje wyzwanie. Liczę, że Państwa również temat zaciekawi, a że 6 grudnia to dzień szczególny, to może po drodze spotkamy jakiegoś świętego (lub mniej świętego:)) Mikołaja. Zobaczymy, co nam los przyniesie:)

Zapraszam serdecznie w niedzielę, 6 grudnia o godz. 13, w okolice ronda u zbiegu ulic Worcella i Odrzańskiej. Skorzystają Państwo z zaproszenia?

Patronatem medialnym objęło wydarzenie Radio Gdańsk.
Radio Gdańsk