Joanna Kruszewska, licencjonowany przewodnik po Gdańsku, Gdyni i Sopocie, zaprosiła gdańszczan na spacer po Głównym Mieście.

W upalne, wyjątkowo upalne sobotnie południe, przed Bramą Wyżynną pojawiło się około trzydzieści osób zainteresowanych Gdańskiem widzianym oczyma turysty. Ideą spaceru było pokazanie miasta w sposób, w jaki poznają je przybywający nad Wybrzeże turyści, toteż Joanna Kruszyńska, która od dziesięciu lat jest licencjonowanym przewodnikiem, zwróciła uwagę uczestników wycieczki jedynie na najistotniejsze elementy Drogi Królewskiej, Długiego Pobrzeża, ulicy Mariackiej z Bazyliką Mariacką i okolic Kaplicy Królewskiej.

Zanim jednak ruszyliśmy przewodniczka zarysowała historię Gdańska, począwszy od najstarszych jego śladów z VII wieku, do zniszczeń w 1945 r.

Joanna Kruszewska była sponsorem spaceru dla gdańszczan, za co z tego miejsca serdecznie jej dziękuję. Dziękuję również Iwonie Karpińskiej, która była gotowa poprowadzić drugą grupę, gdyby zaszła taka potrzeba. Piękna pogoda sprawiła, że spragnieni słońca mieszkańcy wybrali wypoczynek na plaży, toteż iBedekerowy spacer ograniczył się do jednej grupy.

Zapraszam do obejrzenia filmów z fragmentami przewodnickiej narracji:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v24qG-X6V-c[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3-5NR8DKl2Y[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RgtMVeA_kpw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_ySlnNBcjYg[/youtube]