Projekt „Kobiety OK.” powstał z połączenia działań dwóch kobiet Oli Romanowskiej i Katarzyny Rajczyk-Bauć, hobbystycznie zajmujących się projektowaniem, rękodziełem i stylizacją.

Fot. Arkadiusz Smykowski

Ola projektuje i wykonuje ubrania z dzianiny na drutach i szydełku, Katarzyna zajmuje się filcem.

Obie Kobiety OK. zawsze miały potrzebę zmieniania rzeczy, przerabiania, projektowania czegoś nowego i ciekawego oraz zestawiania ze sobą różnych elementów ubioru.

Współpraca rozpoczęła się od wzajemnego podziwu dla pracy i osoby, ochoty na połączenie ze sobą odmiennych technik rękodzieła. Tak powstał pierwszy kameralny, wspólny pokaz. Następnie zaprezentowały kolekcję na Sopot Fashion Days w Strefie Off.

Obie Kobiety OK. zaczęły się wzajemnie inspirować; gdy Ola robiła tajemniczy kapelusz z dzianiny, Katarzyna filcowała do niego sukienkę wampa. I odwrotnie gdy Katarzyna, filcowała białą sukieneczkę, Ola dziergała do niej czapę i getry, do których wplatała filcowe elementy.

Ola i Katarzyna znalazły świetną zabawę w tworzeniu w różny sposób rzeczy dobrze się ze sobą komponujących. Ostatnio powstała seria ,,czapolągów,, Oli z szalami Katarzyny. Dziewczyny wymieniają się materiałami; w filcu pojawia się włóczka, zwykle służąca do tworzenia dzianiny, a w dzianinie refleksy z surowej wełny czesankowej. Zgodnie ze swoją nazwą „Kobiety OK.” w wielu wspólnych realizacjach pojawiają się bardzo kobiece elementy takie jak koronki, tiul, organza, cekiny i połyskliwa angelina.

Katarzyna z myślą o wspólnych projektach, po przeszkoleniu w Pracowni na Kaszubach, zaczęła prząść wełnę, którą wykorzystały do stworzenia kolekcji ,,od podstaw,, .

W projekcie „Kobiety OK.” najprzyjemniejsze jest to, że każde wspólne działanie rodzi serię nowych pomysłów na kontynuację i ochotę do pracy.

Wizażystka –  Małgorzata Abramowicz