Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, iBedeker i przewodnik miejski Aleksander Masłowski zapraszają na spacer po ul. Wajdeloty i jej okolicach.

wedrowka-wiosnaW ramach projektu Rewitalizacja Dolnego Wrzeszcza, finansowanego przez Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013, w połowie lutego rozpoczął się pierwszy etap remontu ulicy Wajdeloty. Do końca lipca roboty obejmą odcinek od ul. Waryńskiego do ul. Wallenroda.
Wobec ogromnych zmian zachodzących w dzielnicy, Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny doszła do wniosku, że warto kolejny raz zaprosić mieszkańców na wędrówkę po tej niezwykłej części miasta.

Spacer po Dolnym Wrzeszczu (okolice ul. Wajdeloty) w grudniu 2011 r.

Zwiedzanie Dolnego Wrzeszcza rozpoczniemy 28 kwietnia 2013 r. o godz. 13 (uwaga, na drukowanych ulotkach pomyłkowo została wpisana godzina 12). Zapraszamy na spotkanie w okolicy kościoła Serca Jezusowego, potocznie zwanego kościołem na Czarnej.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie chęci udziału w spacerze poprzez wpisanie pod tekstem stosownego komentarza. Tradycyjnie też proszę o zabranie ze sobą wizytówek/karteczek z nazwiskami, ponieważ losowane będą nagrody:

– książka G. Grassa „Przy obieraniu cebuli” – ufundowana przez Wydawnictwo Oskar
– książka G. Grassa „W drodze z Niemiec do Niemiec” – ufundowana przez Wydawnictwo Oskar
– program „Był sobie Gdańsk” – ufundowany przez Andrzeja Ługina
– album „Gdańsk – lwie miasto” – ufundowane przez Fundację Gdańską

… liczę, że pojawią się kolejni fundatorzy nagród o typowo gdańskim charakterze;)

Szanowni Państwo, wstępnie zapowiadany na 7 kwietnia spacer, na prośbę sponsora, został przesunięty na 12 maja – będziemy wędrowali po Sopocie.

Tytuł: iBedekerowy spacer po ul. Wajdeloty i okolicach
Lokalizacja: Kościół Serca Jezusowego, ul. ks. Józefa Zator-Przytockiego, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2013-04-28
Godzina zakończenia: 14:30