Czy zwiedzali już Państwo Gdańsk z poziomu wody? Kajakiem? Taką atrakcję ma mało które miasto w Polsce, a my owszem, my mamy…

kajakiem po Gdańsku
Rzeka Motława od wieków była skarbem Gdańska; w średniowieczu znajdował się na niej port morski, dzisiaj pełni rolę rekreacyjną, chociaż wciąż nie wszyscy mieszkańcy Gdańska wiedzą o możliwości popływania po rzece kajakiem. To wspaniała forma wypoczynku, o czym rodzinnie się przekonaliśmy (nie pierwszy raz), korzystając z pięknej pogody ostatniego weekendu wakacji.
Przed nami ostatnie dni lata – może to dobra okazja do zwiedzenia miasta w ten niebanalny sposób? Zachęcam Państwa serdecznie – kajaki i inny sprzęt pływający można wypożyczyć w Wypożyczalni Żabi Kruk.

Zanim zwodujemy kajak warto się zastanowić co bardziej nas interesuje – historyczne oblicze miasta czy natura.

Wypożyczenie kajaka otwiera możliwość odbycia wycieczki kajakowej według własnego planu w ścisłym centrum Gdańska. Możemy spojrzeć na walory historyczne Głównego Miasta z zupełnie innej perspektywy. Płynąc rzeką Motławą dookoła Wyspy Spichrzów podziwiamy tajemnice potęgi miasta Gdańska. Godzinny spacer wodny bez tłoku i zmęczenia odsłania Długie Pobrzeże ze wszystkimi bramami wodnymi, Żurawiem, Gdańską Mariną, Bramą Stągiewną i największym eksponatem Muzeum Morskiego MS Sołdek. – czytamy na stronie www.kajakiempogdansku.pl

Wyżej opisaną trasę przepłynęliśmy rowerem wodnym w ubiegłym roku – tym razem zdecydowaliśmy się na wpłynięcie na tzw. Opływ Motławy. W tym celu dopłynęliśmy do północnego cypla Wyspy Spichrzów, skręciliśmy w prawo na Nową Motławę i podziwiając jednostki cumujące w marinie, skierowaliśmy się na południe. Kamienną Śluzą wpłynęliśmy w całkowicie zaczarowany świat, w którym pozostałości południowych fortyfikacji Gdańska przenikają się z niemal dziką przyrodą. Pozostając tuż przy centrum miasta, znaleźliśmy się w strefie ciszy i całkowitego relaksu.

Czy się Państwo zdecydują? Kajaki czekają…;)