Dotychczasowa „wiejska szkoła” w Gdańsku Kiełpinie Górnym zmieniła się nie do poznania, a wszystko to stało się zaledwie w ciągu roku. 

Szkoła w Gdańsku Kiełpinie Górnym

Powiększona o dwupoziomowe skrzydło szkoła prezentuje się znakomicie, stosownie do XXI wieku. Bodajże najistotniejszą zmianą jest powstanie sali gimnastycznej ze stosownym zapleczem. Zbudowany budynek zajmuje powierzchnię około 2000 m kwadratowych, a co cieszy rodziców dowożących swoje pociechy do szkoły, zadbano również o powstanie wygodnego parkingu. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystego otwarcia nowej/starej szkoły wśród zaproszonych gości był obecny prezydent Paweł Adamowicz, którego po nowym obiekcie ze wzruszeniem oprowadziła dyrektor szkoły Iwona Racinowska-Kulawy. Prezydent zajrzał wszędzie – również do toalet, które jak wszystko pozostałe wpisują się w poziom dzisiejszych czasów. To, co mnie jednak uderzyło, to stara zasada – mężczyźni mają lepiej! Poza dwoma „oczkami” na piętrze, mają również pisuary, dziewczynkom natomiast muszą wystarczyć jedynie dwie miski ustępowe. I gdzie tu równouprawnienie? – ja się pytam!:) Poza tym szkoła jest świetna, gratuluję lokalnej społeczności za konsekwencję w działaniu na rzecz najmłodszych gdańszczan;)

Iwona Racinowska-Kulawy i Paweł Adamowicz

Przy okazji polecam uwadze (bezpłatny) projekt edukacyjny skierowany do przedszkolaków i zerówkowiczów – Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku.

Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej z uroczystego otwarcia szkoły.