W ramach zakończonej w Gdańsku ogólnopolskiej konferencji blogerów, odbył się konkurs na blog poświęcony Gdańskowi lub prowadzony przez osobę związaną z Gdańskiem. Ku mojej ogromnej radości, decyzją kapituły, statuetkę i tytuł  „Blog of Gdańsk 2011” otrzymał iBedeker.

Statuetkę Blog of Gdańsk odbieram z rąk Anny Zbierskiej / Fot. Monika Goldszmidt/trojmiasto.pl

Organizatorzy do ostatnich chwil trzymali nas – finalistów konkursu, w niepewności. Żadne sygnały z nieba ani ziemi nie pozwalały nam na odgadnięcie, który z blogów został wyróżniony w pierwszym, z zapowiadanej serii konkursów, organizowanych przez Blog Forum.

Ogłoszenie wyników rozpoczęło się od nagrodzenia tytułem „Blog of Gdańsk 2011 Internautów” bloga Strawberries from Poland, wybranego w głosowaniu przez czytelników portalu Trojmiasto.pl. iBedeker zajął w tej konkurencji drugie miejsce;)

Jury w składzie: blogerzy Sylwia Kubryńska i Artur Kurasiński; dziennikarz Przemysław Gulda; dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta w Gdańsku – Anna Zbierska oraz redaktor naczelny portalu Trojmiasto.pl – Michał Kaczorowski, przyznało tytuł „Blog of Gdańsk”

Zdjęcie (części blogerów) pochodzi z profilu Blog Forum na facebooku

Na scenę zostali poproszeni autorzy trzech wyróżnionych blogów – Ciemna Strona WenusTopowy Blog oraz iBedeker. Ostateczny werdykt jury brzmiał:

Statuetkę oraz tytuł „Blog of Gdańsk 2011” otrzymuje
Ewa Kowalska za blog iBedeker.pl

Nagrodą w konkursie jest dwutygodniowa kampania reklamowa na portalu www.trojmiasto.pl

Serdecznie dziękuję jury za tak ważne dla mnie docenienie dwuletniej pracy, dziękuję Współautorom tworzącym bloga, a nade wszystkim moim Czytelnikom, którzy chcą razem ze mną poznawać Gdańsk, Sopot i Gdynię. Dziękuję też internautom, którzy oddali swój głos w internetowym głosowaniu, właśnie na iBedeker. Gratuluję wszystkim laureatom i natychmiast siadam do studiowania smakowitego, truskawkowego bloga  Strawberries from Poland

Oficjalne wyniki Blog Forum

Bezpośrednio po ogłoszeniu wyników pytano mnie o dalsze plany. Mam je bardzo jasno sprecyzowane. Poza zajęciem, które z przyjemnością wykonuję od dwóch lat, pragnę kontynuować organizowanie dla mieszkańców spacerów (sponsorowanych przez trójmiejskie firmy i instytucje) z przewodnikiem. Ale to nie wszystko. Być może przyszedł czas na… dzieci;) Chciałabym znaleźć w w innych miastach Polski pasjonatów, którzy mieliby ochotę uruchomić iBedeker w swoich miejscach zamieszkania;) Czy znajdą się chętni? Zapraszam:)- [email protected]

Najbliższy spacer, szlakiem wielokulturowego Gdańska, odbędzie się
30 października, a jego współorganizatorem jest Miasto Gdańsk.

 Moment ogłoszenia wyników oraz wcześniejszy panel dyskusyjny filmował Jarosław Marciuk – www.inspiros.pl

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o1gwsjwD08Y[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=74y-40ZAvKE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fYhkQL0CPYU[/youtube]