Miasto Gdańsk, licencjonowany przewodnik miejski Aleksander Masłowski i iBedeker zapraszają na kolejny spacer po Gdańsku z przewodnikiem. Udział w wędrówce jest bezpłatny, a jego tematem będzie wielokulturowość Gdańska.

Fot. Aleksander Masłowski

 

Szanowni Państwo,

Pogoda zbytnio nas nie rozpieszcza, ale dotychczas była bardzo łaskawa dla naszych spacerów, liczę, że i tym razem nie zawiedzie.
Na bieżąco obserwuję prognozę na www.meteo.pl – zapowiada się dzień bez deszczu.
Gdyby jednak opady się pojawiły, będziemy zmuszeni przełożyć spacer, a informacje o tym znajdziecie Państwo tutaj właśnie.
Liczę jednak, że się spotkamy:)
Jak zwykle proszę o zabranie ze sobą karteczek z nazwiskami/wizytówek. Miasto Gdańsk przygotowało do wylosowania album o Gdańsku i kilka gadżetów:)
W ramach spaceru planujemy wejście między innymi do wnętrza Bazyliki Mariackiej, prosimy o przygotowanie 3 zł/ 1 zł – opłaty za zwiedzanie Bazyliki Mariackiej

PIĘKNA POGODA – DO ZOBACZENIA NA SPACERZE:)

Wielokulturowość jest bardzo modnym i nośnym hasłem, do którego chętnie odwołują się zarówno politycy, jak i ludzie kultury. W przypadku Gdańska historycznego wydaje się ona być czymś oczywistym i naturalnym – pojęciem, które zaczyna już funkcjonować na zasadzie pewnego rodzaju historycznego dogmatu. Udział przedstawicieli rozmaitych narodów i wspólnot etnicznych w tworzeniu krajobrazu cywilizacyjnego Gdańska jest niezaprzeczalny” – czytamy na stronie oficjalnej Miasta Gdańska, które we współpracy z Aleksandrem Masłowskim i iBedekerem, zaprasza mieszkańców na spacer w poszukiwaniu owej wielokulturowości.

Dwugodzinna wędrówka rozpocznie w niedzielę, 30 października, o godz. 13, przy ul. Szerokiej (nieopodal Restauracji Pod  Łososiem).
Osoby chętne do udziału w spacerze proszę o wpisanie stosownego komentarza;)

Zapraszam do współpracy trójmiejskie firmy, które chcą się włączyć w edukacyjny program, dedykowany mieszkańcom Gdańska, Sopotu i Gdyni. Spacerom będzie towarzyszyła kamera, a każdy film poprzedzi logo sponsora.

Relacje ze spacerów z Aleksandrem Masłowskim:

Spacer wzdłuż średniowiecznych fortyfikacji 

Spacer po Starym Przedmieściu