Nie było takiej książki, nie było takiej promocji! Marzenie Opowiadaczy Historii Dolnego Miasta stało się faktem – książka Aleksandra Masłowskiego – „Historia Dolnego Miasta do 1945 roku” ujrzała światło dzienne.

Historia Dolnego Miasta do 1945 roku

Opowiadacze Historii Dolnego Miasta

O tym, czy książka się ukaże zdecydowaliśmy my – miłośnicy Dolnego Miasta, bowiem poza pasją członków Stowarzyszenia „Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku”, do jej wydania potrzebne były fundusze. Od grudnia 2015 r. do lutego 2016 za pośrednictwem platformy internetowej wspolnyprojekt.pl i akcji crowdfundingowej zebraliśmy (my mieszkańcy, nie tylko Dolnego Miasta) potrzebną kwotę, dzięki czemu 11 czerwca, w CSW Łaźnia oraz w lokalu „Tramwajarnia” odbyła się niezwykła w charakterze promocja.

Jako osoba mocno zaprzyjaźniona z Opowiadaczami bardzo ubolewałam, że nie mogłam tego dnia być razem z nimi, ale radosne i ważne uroczystości rodzinne, mi to uniemożliwiły. I tu z pomocą przyszedł uczestnik iBedekerowych spacerów Mirosław Koźbiał, który dolnomiejską imprezę sfilmował, dzięki czemu mogłam poczuć niezwykłą atmosferę wydarzenia. Sądzę, że ci z Państwa, których również ominęła sobotnia promocja – także będą bardzo zadowoleni, oglądając filmową relację;)

Zapraszam

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0yU9K-Zcfsk[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pjvXma4ORxg[/youtube]

Drodzy Opowiadacze – jestem szczęśliwa nie mniej niż Wy. Gratuluję Wam pomysłu i sprawnej realizacji inicjatywy:)