Współtworzenie na styku różnych osobowości z udziałem artysty i publiczności – to główny zamiar dialogów malarskich, do których zaprasza Małgorzata Karczmarzyk, Zoya. Artystka proponuje wspólne malowanie akwarel pod tytułem „Gdańskie światy wielorakie”.

Teatr BOTOW trakcie dialogów malarskich artystka wspólnie z publicznością malować będzie prace formatu 100 na 70 cm w technice akwareli. Małgorzata Karczmarzyk pragnie w ten sposób zachęcić do twórczej rozmowy, wspólnych emocji i odczuć towarzyszących malowaniu obrazów. Zależy mi na stworzeniu płaszczyzn dla przecinających się i negocjujących ze sobą znaczeń. Na konfrontacji osobowości, doświadczeń, żyć, różnych istnień dopełniających się, ale i przeciwstawnych sobie – podkreśla artystka. Wchodząc w dialog z innymi osobami zaprasza się je do własnego świata, a jednocześnie samemu wkracza się w ich przestrzeń. Wówczas wspólnie oddychamy, dzielimy się emocjami i wrażliwością – dodaje Małgorzata Karczmarzyk.

Małgorzata KarczmarzykNa zakończenie prace zostaną podzielone tak, aby każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą cząstkę własnej twórczości, a tym samym twórczości pozostałych uczestników tego wydarzenia, którzy właśnie poprzez dialog wywarli wpływ na jego własną kompozycję. Będzie można także zobaczyć wystawę prac Małgorzaty Karczmarzyk, które będą prezentowane w teatrze.

Udział w dialogach malarskich jest bezpłatny. Każdy może w nich uczestniczyć, a jedynym ograniczeniem jest liczba miejsc w Teatrze BOTO (maks. 60 osób). Projekt dialogów malarskich jest realizowany przy pomocy finansowej Marszałka Województwa Pomorskiego.

Małgorzata Karczmarzyk, Zoya – artystka malarka oraz nauczyciel akademicki, łącząca działalność artystyczną z naukową i dydaktyczną. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (rok. 2000, Wydział Nauk Społecznych) oraz Akademii Sztuk Pięknych (rok 2003, Wydział Malarstwa i Grafiki, dyplom w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego). Od 6 lat doktor nauk humanistycznych.

Mieszka i tworzy w Gdańsku. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Jest autorką ponad 40 publikacji dotyczących m.in. wychowania przez sztukę i edukacji artystycznej. Prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych m.in. w Polsce, Szwecji, Turcji, Niemczech, Irlandii oraz w Portugalii

Więcej informacji na stronie artystki:
www.malgorzatakarczmarzyk.pl

Wstęp jest wolny – czwartek, 16 czerwca, o godzinie 19:00, Teatr BOTO w Sopocie (Bohaterów Monte Cassino 54B).