Czy wierzą Państwo w niedrogi urlop w Gdańsku? Ja nigdy nie zastanawiałam, czy jest to możliwe do czasu, kiedy zgłosiła się do mnie redakcja bloga Meritum Bank, z prośbą o napisanie tekstu na ten temat. 

Gdańsk urlopSpróbowałam. Najtrudniej było z ustaleniem, czy jest możliwy tani nocleg. Napisałam pytanie do paru gdańskich hosteli, ale nikt się w porę nie odezwał, a niektórzy do dzisiaj (sic!). Prawie pominęłam więc kwestię nocowania, zresztą – czy nie szkoda przespać urlopu w tak pięknym mieście?:)

Zapraszam…

Na turystycznej mapie Europy Gdańsk ma się całkiem dobrze. Ba, do odwiedzenia grodu nad Motławą zachęcają nawet dziennikarze National Geographic, proponując turystom miasto w wersji de luxe…Gdańsk to jednak nie tylko drogie hotele, luksusowe restauracje i bursztynowe zakupy na ul. Mariackiej. To również miasto, w którym można miło spędzić czas, nie wydając przy tym fortuny.

Zwiedzanie przede wszystkim

Turystów przyjeżdżających do Gdańska interesuje przede wszystkim zwiedzanie. W następnej kolejności jest turystyka gastronomiczna i handlowa, a dopiero czwarte miejsce zajmuje wypoczynek na plaży. Ten ostatni, z oczywistych względów jest najtańszy – plaże nad Zatoką Gdańską są bezpłatne.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem najczęściej rozpoczynają poznawanie miasta od wizyty w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej, otwierającym Drogę Królewską. Tutaj, u doskonale przygotowanych merytorycznie i wielojęzycznych informatorów, nie tylko otrzymają plan Gdańska, ale uzyskają też cenne wskazówki dotyczące zwiedzania.

Zapraszam na bloga Meritum Bank (co za czasy – banki piszą blogi:)), tam przeczytają Państwo ciąg dalszy…

Meritum Bank był sponsorem iBedekerowych spacerów:
Jaśkowa Dolina
Park Oliwski
Sopot – Monte Cassino