Gdańscy Mieszczanie – grupa pasjonatów w strojach z XIX wieku po raz pierwszy pojawiła się poza historycznym centrum Gdańska.

Rycina: A. Masłowski

Słoneczną niedzielę postanowiliśmy spędzić w parku. Naszemu spacerowi towarzyszyła sesja zdjęciowa – chcieliśmy „na kliszy” uwiecznić historyczne stroje i sytuacje. Okazało się to trudnym zadaniem, a to z powodu licznego grona spacerowiczów, których ubrania żadną miarą nie pasowały do naszych, z początku XIX wieku. Jacyś dziwni byli ci ludzie:)

Wykorzystując jednak sytuacje, kiedy nikt nie wchodził nam w kadr, udało nam się stworzyć całkiem sporą galerię, do obejrzenia której zapraszam:

Do naszego, skromnego grona, dołączyła gdańszczanka Sylwia Mizgier. Podczas sesji wystąpiła w sukni pożyczonej od Beaty Popiołek, ale już przygotowuje własną kreację. Jako tak zwana „nowa” musiała oczywiście przejść chrzest, któremu poddała się z wdziękiem:)

Oprócz Sylwii w spacerze i sesji zdjęciowej udział wzięli: Beata Popiołek, Aleksander Masłowski, Daniel Saulski, Marek Żukowski i ja – Ewa Kowalska. Aparat fotograficzny przechodził z rąk do rąk, ale większość zdjęć wykonała Marta Krzyżowska.

Było nam bardzo miło witać się ze spacerującymi po Parku Oliwskim gdańszczanami i turystami. Z radością pozowaliśmy razem z nimi do zdjęć a nawet… rozdawaliśmy autografy:)

Gdańscy Mieszczanie na ulicach Gdańska