Dobrze urodzona mieszczka – Beata Popiołek, bogaty mieszczanin – Marek Żukowski, landwerzysta – Aleksander Masłowski i panna kuchenna – Ewa Kowalska – to my, część nieformalnej grupy Gdańscy Mieszczanie. W środę, 15 sierpnia spacerowaliśmy po uliczkach historycznego centrum Gdańska.

Gdańscy Mieszczanie na ul. Piwnej / Fot. Marta Krzyżowska

Spotkaliśmy się pod Bramą Wyżynną. Wolnym krokiem udaliśmy się pod Wielką Zbrojownię, pokłoniliśmy się Minerwie i dalej, idąc ulicą Piwną, dotarliśmy do Kramarskiej, którą weszliśmy na Drogę Królewską. Tutaj złapał nas drobny deszcz, więc na chwilę przysiedliśmy w jednym z ogródków, służąc jednocześnie turystom za fotograficzne tło. Jak zwykle towarzyszyły nam uśmiechy przechodniów.

Ruszyliśmy dalej, przeszliśmy przez Most Zielony i Długim Pobrzeżem dotarliśmy do ul. Mariackiej. Pogoda nie była nam przyjazna, więc po chwili ponownie skryliśmy się, tym razem na dłużej, pod parasolem jednego z ogródków na ul. Piwnej. Popijając gorącą czekoladę z bitą śmietaną kłanialiśmy się przechodniom, którzy zatrzymywali się, aby zrobić zdjęcie „zjawisku” o nazwie Gdańscy Mieszczanie.

Osoby z poczuciem humoru i dystansem do samych siebie zapraszamy
do przyłączenia się do naszej grupy:)

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z naszego spaceru, wykonanej przez mieszczkę, tym razem w cywilu – Martę Krzyżowską.

Gdańscy Mieszczanie 5 sierpnia 2012 r.

Gdańscy Mieszczanie na facebooku