W gdańskim klubie Polmozbyt pojawi się Damian Ukeje. Będzie to jeden z pierwszych koncertów rozpoczynających trasę koncertową promującą debiutancki singiel artysty UKEJE.

Damian Ukeje 13Komunikat prasowy:

UKEJE to solowy projekt Damiana Ukeje, dla szerszej publiczności znanego jako zwycięzca pierwszej edycji programu The Voice Of Poland. 26-letni muzyk wcześniej związany był z takimi zespołami jak Jerry’s Hole Band, Trigger i Fat Belly Family. W The Voice Of Poland trafił do grupy Adama Nergala Darskiego i okazał się jednym z najbardziej charakterystycznych i szczerych głosów tego programu, czym natychmiast zaskarbił sobie sympatię widzów. W ostatnim odcinku bezkonkurencyjnie wyprzedził pozostałych finalistów i został zwycięzcą pierwszej edycji The Voice of Poland. Po wygranej całkowicie skoncentrował się na stworzeniu autorskiego materiału do swojej debiutanckiej płyty.

Album UKEJE, którego premiera odbyła się 5 lutego 2013r. zapowiada singiel „Bezkrólewie”, który zadebiutował 19 listopada na antenie Radia Eska Rock. Jak mówi sam artysta utwór jest „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”. Debiutancki kawałek bardzo szybko zaskarbił sobie fanów, którzy zadbali aby wspiął się na sam szczyt Najlepszej Rockowej Dwudziestki (NRD), głównej listy przebojów Eski Rock, utrzymując się nań już prawie 60 notowań.

Link do singla „Bezkrólewie”

Tytuł: UKEJE – Pierwszy koncert promujący album
Lokalizacja: Klub Polmozbyt, Aleja Generała Józefa Hallera 132, Gdańsk
Data: 2013-02-23