„Proteza dla Michała” – jestem młody, aktywny, uśmiechnięty. Do szczęścia brakuje mi jedynie… nowej protezy nogi.

protezadlamichala.pl plakatNazywam się Michał Antoniuk. Mam 33 lata i potrzebuję wsparcia w naprawie protezy nogi. Za pomocą siostry i przyjaciół prowadzę akcję „Proteza dla Michała„. Założyliśmy stronę internetową www.protezadlamichala.pl i fanpage na facebooku. Organizujemy imprezy charytatywne, a już 24 lutego mam przyjemność zaprosić Państwa na koncert w klubie Kwadratowa, na którym wystąpią dla mnie cztery zaprzyjaźnione trójmiejskie zespoły. W programie przewidujemy również licytację gadżetów oraz loterię fantową. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na naprawę protezy nogi.

Moje problemy zdrowotne:

Urodziłem się z mózgowym porażeniem dziecięcym – dyskretnym niedowładem kończyn lewych, co przejawia się w znacznym osłabieniu obydwu kończyn lewych w stosunku do prawych. Znacząca jest różnica w umięśnieniu obydwu części ciała. W wieku lat 18 wygrałem walkę z nowotworem złośliwym kości kolana, co jednak przypłaciłem amputacją silniejszej, prawej nogi na wysokości uda (granicznie do zaprotezowania). Gdy skończyłem lat 28 przeszedłem udar mózgu skutkujący paraliżem lewej części ciała. W rezultacie intensywnej rehabilitacji, choć w ograniczonym stopniu, wróciła mi moc we wciąż słabej, lewej części ciała. Moja obecna proteza nogi intensywnie się zużywa i pojawiają się w niej usterki, w rezultacie, których doznaję bolesnych upadków, jak ten ostatni zdiagnozowany jako podejrzenie wstrząsu mózgu. A więc poruszanie się w niej coraz bardziej zagraża mojemu zdrowiu i życiu. Pomimo tak wielu trudności zdrowotnych, podobnie jak wielu młodych ludzi, byłem i jestem bardzo aktywny życiowo i normalnie pracuję na pełen etat w banku. Jednakże koszty zakupu elementów protezy, zdecydowanie przewyższają moje możliwości finansowe. By stawić czoła temu wyzwaniu nawiązałem kontakt z fundacjami „Pomóż i Ty” i „Podaruj Uśmiech„, w której otworzono mi subkonta.

O protezie:

Po niedawnej wizycie w zakładzie protetycznym w Warszawie protetyk zalecił mi wymianę wadliwe już działającego i powodującego upadki kolana na nowe, znacznie bardziej bezpieczne kolano siedmioosiowe firmy Ossur, oraz wykonanie nowego leja protezy, gdyż obecny nie jest już odpowiednio dopasowany do moich potrzeb. Całość tych niezbędnych mi napraw wycenił na ok. 40 tys. zł. Z budżetu NFZ na ten cel przysługuje mi refundacja w kwocie do 2,8 tys. zł. Dotychczas z pomocą darczyńców i fundacji udało nam się zebrać 13 472,72 zł, a zatem potrzebujemy jeszcze 23 727,28 zł.

Jak pomóc:

Tym samym chciałbym zachęcić Państwa do przekazania mi swojego 1 proc podatku. Wystarczy by w chwili składania do Urzędu Skarbowego rocznego zeznania podatkowego, wskazać nr KRS fundacji Fundacji Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” KRS 0000 245 254 z dopiskiem „proteza nogi dla Michała Antoniuka”.

Konto, na które darczyńcy mogą przekazywać darowizny finansowe: Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”: Bank Millenium S.A. 12 1160 2202 0000 0002 0909 8250
Z dopiskiem „proteza nogi dla Michała Antoniuka”

Dziękuję,
Michał Antoniuk