Kasia Katarzyna Kadłubowska i Dominik Bukowski zapraszają na Gry Miłoszne – multimedialny koncert, do którego narracje stworzą niewerbalnie przekazane erotyki poetów: Herberta, Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Różewicza i Miłosza.

Kasia Kadłubowska i Dominik Bukowski - Fot. Roman Jocher

Zamiast tradycyjnej formy recytacji głos oddany zostanie muzyce, obrazowi i elektronice. Będą to świeże i niebanalne interpretacje, wplątane w muzykę amerykańskich minimalistów, zaaranżowane na marimbę i wibrafon oraz wideo-interpretacje i wideo-narracje Filipa Ignatowicza.

Trzy różne bodźce, troje odmiennych artystów i ekscytujący projekt interdyscyplinarny.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RZW8u82S2zU&feature=relmfu[/youtube]

W programie Minimal music – jeden z najpiękniejszych nurtów, który wciąż zadziwia i inspiruje swoją prostotą. Subtelna, hipnotyczna, a zarazem niezwykle energetyczna muzyka, jest mieszanką stylu afrykańskiego, gamelanu, muzyki współczesnej, improwizacji – znajduje się na pograniczu muzyki psychodelicznej. Uwięziona w partyturach i minimalistycznych środkach została przyjęta do kanonu klasyki muzyki współczesnej.

Usłyszymy głównych przedstawicieli amerykańskiego minimalizmu m.in.: Phillip Glass „Opening”, Steve Reich „Electric Counterpoint”, Terry Riley „G Song” oraz kompozytorów, którzy rozwijali się bardzo blisko i paralelnie do tego nurtu, jak na przykład Arvo Paert „Fratres”

Kasia Kadłubowska – marimbafonistka i perkusistka. Obraca się w kręgach muzyki klasycznej, współczesnej i eksperymentalnej – najchętniej pracuje z muzykami jazzowymi.
Kształciła się i czerpała inspiracje w Stuttgarcie (Staatliche Hochschule fuer Musik und Darstellende Kunst) oraz w Lyonie (Conservatoire National Superieur de Musique et Danse Lyon). Laureatka międzynarodowych konkursów m.in. na III Otwartym Konkursie Wibrafonowym w Opolu, Międzynarodowym Konkursie Marimbowym w Norymberdze, Międzynarodowym Konkursie Marimbowym w Paryżu oraz Międzynarodowym Konkursie Marimbowym w Fermo. Występem w ramach Muzycznego Forum Młodych, zyskuje uznanie gdańskiej publiczności – tym samym wygrywa plebiscyt MFM. Występowała jako solistka na scenach Opery Bałtyckiej, Filharmonii Gdańskiej i Radia Gdańsk. Za szczególne osiągnięcia została uhonorowana m.in.: stypendium Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego, Stypendium R otary Club Polska, Yehudi Menuhin Stypendium „Live Music Now”, Stypendium Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna” oraz Stypendium Prezydenta Miasta Gdańsk.

Dominik Bukowski – ur. w 1977r. muzyk jazzowy, wibrafonista, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 20 płyt. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak : Tim Hagans, Brian Melvin, Ulf Adaker, Raivo Tafenau, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Krzysztof Popek, Krystyna Stańko, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz, Janusz Strobel, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Przemek Dyakowski i inni. Koncertował w Szwecji, Izraelu, Norwegi, Rosji, Finlandii, Estonii, Rumunii, Mołdawii, w Niemczech i na Łotwie. Jego płyta Projektor znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody Fryderyki 2010.

Filip Ignatowicz – urodził się w 1990 roku w Gdańsku, gdzie mieszka, tworzy i rozwija się. Studia na wydziale malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych rozpoczął w 2009 roku. W swoich działaniach nie ogranicza się jedynie do malarstwa i rysunku. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką wizualną od działań performatywnych, akcji w przestrzeni miejskiej oraz instalacji, przez fotografię do realizacji wideo i etiud filmowych. Jest laureatem wielu nagród w ogólnopolskich konkursach artystycznych oraz świadomym uczestnikiem życia kulturalnego. Wystawiał swoje prace indywidualnie oraz na ekspozycjach zbiorowych, festiwalach międzynarodowych w wielu miastach w Polsce, a także na Litwie i w Kanadzie. Nie wierzy w rozwój sztuki, tylko w jej ciągłą zmienność. Stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia.

Menadżer zespołu – Zbigniew Kadłubowski [email protected]

 

Koncert:
26 maja o godz. 20
Klub ŻAK w Gdańsku ul. Grunwaldzka 195/197.
Bilety: 15 zł – normalny, 10 zł – studencki, 5 zł – na „Kartę do Kultury” i „Kartę Dużej Rodziny”