Gdyńska Galeria Klif zainaugurowała współpracę z Muzeum Miasta Gdyni. Pierwszym owocem kooperacji jest wystawa historycznych zdjęć miasta – „Na styku morza i lądu”.
iBedekerowy spacer po Gdyni Orłowie prowadził Arkadiusz Zygmunt
Nadbałtyckie Centrum Kultury zainaugurowało kolejny cykl wykładów znawcy Gdańska Andrzeja Januszajtisa. Bohaterem pierwszej prelekcji był Kościół Mariacki.
W październiku 2018 r., dzięki współpracy Stoczni Cesarskiej Development i Morskiej Fundacji Historycznej, został zainaugurowany szlak zwiedzania.
W dniu urodzin miasta Gdyni, zapraszamy na spacer jej najstarszą ulicą
„Chodźmy na spacer”, to fragment kampanii promocyjnej PROT, która zachęca mieszkańców kraju do spędzenia ferii w Gdańsku. Dawni gdańscy celebryci byli bohaterami pierwszej wędrówki
Grudniowym wykładem „Od Olszynki do Świbna” Andrzej Januszajtis zamknął cykl wykładów „Ulice wielkiego Gdańska”.
W Domu Uphagena – oddziale Muzeum Gdańska, odbył się wernisaż wystawy ,,Historia gdańskiej codzienności’’. Wystawa prezentuje wiele elementów w sposób niecodzienny ukazujących historię Gdańska.
Na co dzień o bezdomne koty w Gdańsku dbają wolontariusze, których wspomaga miasto
Aniołki – dzielnica Gdańska, dla wielu mało znana, a przecież leżąca w centrum Gdańska
Spacery mają na celu promocję Szlaku Lwa Heweliona i zwrócenie uwagi dzieci na wizerunki królewskich zwierząt, które tak bardzo upodobały sobie Gdańsk.
W sobotę, 10 listopada nad wodami Martwej Wisły uroczyście otwarto największy w Polsce most zwodzony. Już kilka dni później rozpoczęto rozbiórkę mostu pontonowego, który ponad 40 lat łączył Wyspę Sobieszewską z lądem.
W trzecią sobotę września, z inicjatywy Rady Dzielnicy Piecki Migowo, odbył się spacer historyczny. W roli przewodnika wystąpił Arkadiusz Zygmunt.
Są tacy piloci i przewodnicy turystyczni, dla których sezon trwa cały rok. Wśród nich jest Katarzyna Czaykowska, którą spotkałam na Głównym Mieście w październikowe południe.