Muzeum Miasta Gdyni oraz autorka Małgorzata Sokołowska zapraszają na spotkanie z książką o historii i dziejach obyczaju na wesoło, ale prawdziwie.

Czemu człowiek ma bardziej tępe powonienie niż inny zwierz? By nie miał przykrości sam od siebie wąchając dymów, które zewsząd idą przez skórę jego nieprzyjemne – ks. jezuita Tylkowski, 1692 r.

Nie było do tej pory na naszym rynku książek, mówiących o Europejskich dziejach higieny, w których by poruszono także sprawy polskie. W dostępnych opracowaniach Europa kończy się na Francji i Niemczech. Tu natomiast są opisane także nasze higieniczne obyczaje oraz najważniejsze miasta (także Gdynia). Za pierwsze wydanie tej książki Polskie Towarzystwo Higieniczne uhonorowało autorkę tytułem VIP-HYGEIA.

Małgorzata Sokołowska – polonistka, pasjonatka historii, dziennikarka, wydawca, autorka i współautorka książek o historii Gdyni (m.in. „Encyklopedia Gdyni”, „Dni bezciastkowe. Gdynia w latach 1945-1956”, „Gdyńskie cmentarze. O twórcach miasta, portu i floty”, „Wiesława Kwiatkowska – Gdynianka”). Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni

Tytuł: Spotkanie z książką Małgorzaty Sokołowskiej pt „Myć się czy wietrzyć?”
Lokalizacja: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2012-05-22