„Spacery z historią pod rękę” to jeden ze zwycięskich projektów w konkursie „Ja to bym…, czyli Twój pomysł na dom kultury”. Celem projektu jest aktywizacja i integracja mieszkańców Oruni oraz budowanie pozytywnego wizerunku dzielnicy poprzez zorganizowanie czterech tematycznych spacerów z przewodnikiem po Oruni i jej najbliższych okolicach.

Gdańsk Orunia - spacer

Autorkami projektu są członkinie klubu seniora „Orania”, miłośniczki Oruni i turystyki aktywnej, które chciałyby promować wizerunek aktywnego seniora.
W ramach projektu, zawodowy przewodnik – Krzysztof Szumański, we współpracy z seniorami opracował cztery trasy spacerowe po dzielnicy, które będą ciekawe pod względem historycznym i turystycznym.
W trakcie każdego spaceru uczestnicy poznają miejsca, które warto znać i zobaczyć oraz ciekawe fakty z historii dzielnicy.
Każdy spacer będzie się kończył w domu kultury – Dworku Artura GAK, gdzie przy gorącej herbacie i poczęstunku, odbywać się będzie spotkanie integracyjno-dyskusyjne.
Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców (od dzieci, po seniorów, mieszkańców Oruni i innych części miasta, sympatyków dzielnicy). Spacery organizowane będą w sobotnie przedpołudnia, żeby mogły brać w nich udział osoby pracujące, jak i rodziny z dziećmi.
Czas spaceru: 2 godziny

Opracowane na potrzeby projektu tematyczne trasy spacerowe zostaną udostępnione w postaci plików pdf, które będzie można pobrać ze strony GAKu.

Spacery odbywać się będą bez względu na pogodę. W przypadku deszczu prosimy zabrać parasole i odpowiednie obuwie.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

Więcej informacji:
Dworek Artura GAK, ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
[email protected], 58 306 66 76 w. 37
www.gak.gda.pl | facebook.com/StacjaOrunia

Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Tytuł: Spacer – Orunia przemysłowa
Lokalizacja: Parking przed sklepem Lidl, ul. Sandomierska, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Data: 2014-09-27
Godzina zakończenia: 12:00