Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku,  z okazji 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej, zaprasza do udziału w specjalnym programie edukacyjnym na Westerplatte.

muzeum II wojny światowejProgram obejmuje:

31 sierpnia, godz. 20:00-23:00 – cykliczne inscenizacje na terenie półwyspu, nawiązujące do wydarzeń, które miały miejsce podczas obrony Westerplatte we wrześniu 1939 r., którym towarzyszyć będzie oprawa pirotechniczna. W inscenizacjach wezmą udział członkowie hiszpańskiego stowarzyszenia „Poland First to Fight”, którego celem jest promowanie historii Polski od momentu odzyskania niepodległości aż do zakończenia II wojny światowej. Stowarzyszenie uczestniczy w rekonstrukcjach zarówno w Hiszpanii jak i poza jej granicami, odtwarzając różne formacje Wojska Polskiego z lat 1918-1945. Stowarzyszenie współpracuje m.in. z Instytutem Polskim w Madrycie.

Dodatkową atrakcją będą przejazdy drezynami po nieużytkowanej trasie kolejowej, podczas których pasażerowie będą mogli poznać historię kolei na Westerplatte.

Program zwiedzania półwyspu został przygotowany we współpracy z Fundacją Invenire-Salvum oraz z grupami rekonstrukcji historycznych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Tytuł: Obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte
Lokalizacja: Westerplatte, Gdańsk
Data rozpoczęcia: 2013-08-31
Godzina rozpoczęcia: 20:00
Data zakończenia: 2013-09-01
Godzina zakończenia: 16:00