Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na kolejny epizod wojenny związany z Twierdzą Wisłoujście. Tym razem niecodzienne wydarzenie wpisuje się w cały szereg morskich atrakcji dnia.

Komunikat prasowy:

Już po raz trzeci Muzeum Historyczne Miasta Gdańska organizuje inscenizację historyczną „Bitwa Morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście” W tegorocznej edycji poza tytułową fortyfikacją udział wezmą dwa galeony oraz dwustu rekonstruktorów z Polski, Litwy i Czech.

Fabuła inscenizacji oparta jest na próbie wdarcia się brytyjskiego okrętu do opanowanego przez Francuzów i Polaków Gdańska w celu przejęcia złota pozostawionego w mieście przez Napoleona Bonaparte. Brytyjczykom miesza szyki załoga TwierdzyWisłoujście, która podczas kontroli celnej odkrywa, że okręty pierwotnie pod holenderską banderą są tak naprawdę brytyjskie. W efekcie dochodzi do starcia pomiędzy obsadą warownii a okrętami nieprzyjaciela.

W poprzednich dwóch starciach Twierdzy Wisłoujście udało się odeprzeć atak i nie wpuścić Brytyjczyków do Gdańska. Czy tym razem też się uda? Czy złoto Napoleona zostanie wykradzione z Gdańska?

Widzów zapraszamy na nabrzeże w Nowym Porcie przy przeprawie promowej przez Wisłę (ulica Starowiślna).

Dojazd:

– parking dla samochodów przy PGE Arenie (1-sza godzina bezpłatna, każda kolejna – 2 zł). Z terenu parkingu widzów na miejsce inscenizacji będzie dowozić darmowa komunikacja
– transport komunalny – Zarząd Transportu Miejskiego zwiększy częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej kursującej w tym rejonie (w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi częściowo kursuje komunikacja zastępcza!)

W związku z organizacją inscenizacji Twierdza Wisłoujście 6 lipca 2013r. będzie udostępniona dla zwiedzających w godz. 16.00 – 18.00. Z widowni do Twierdzy po zakończeniu inscenizacji będzie można dostać się promem Wisłoujście (samochód – 6 zł, osoba – 2 zł).

Ceny biletów wstępu do Twierdzy Wisłoujście:

* Normalny: 10.00 zł
* Ulgowy: 5.00 zł
* Rodzinny (do 8 osób – dwoje dorosłych): 20.00 zł
* Normalny grupowy (co najmniej 10 osób): 9.00 zł
* Ulgowy grupowy (co najmniej 10 osób): 4.00 zł

Inscenizacja z lat ubiegłych zostały nagrodzone wieloma nagrodami, m.in.:

* I miejsce w internetowym plebiscycie na Gdański Produkt Turystyczny, II miejsce w Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2011
* I miejsce w kategorii „Impreza turystyczna” w konkursie Najlepsza Promocja Turystyki Województwa Pomorskiego 2011
* wyróżnienie w Konkursie „Turystyczne Odkrycia 2012” w kategorii „Imprezy i Wydarzenia”

 

Tytuł: Inscenizacja historyczna „Bitwa Morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście”
Godzina rozpoczęcia: 14:00
Data: 2013-07-06