Gdańskie Miniatury – Kobiety Pióra to kolejna propozycja dla dzieci i młodzieży z gdańskich szkół. Tym razem zapraszamy na spacer śladami pisarek i dziennikarek.

Gdańskie Miniatury

Rozpoczynamy kolejny semestr wspólnego odkrywania historii kobiet, w ramach programu „Gdańskie Miniatury”. Idea projektu polega na poznawaniu Gdańska między innymi przez pryzmat ludzi wpływających na dzieje miasta na przestrzeni wieków. Forma gry terenowej sprawia, że przekazywana wiedza jest łatwiej przyswajalna. Wspólne wędrówki adresowane są do uczniów i uczennic gdańskich szkół, a organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej i iBedeker. Merytorycznie projekt opracowuje historyk Krzysztof Murawski, a w roli przewodnika występuje Ewa Czerwińska.

W roku szkolnym 2012/2013 przyglądamy się wielkim kobietom w historii Pomorza.

Marcowy spacer będzie wiódł śladami pisarek i dziennikarek związanych z grodem na Motławą, i chociaż żadna z nich nie urodziła się w Gdańsku, to jednak wszystkie zapisały się w historii miasta. Uczestnicy i uczestniczki najbliższego spaceru poznają postaci Marii Konopnickiej, Róży Ostrowskiej, Aliny Afanasjew, Marii Mikulskiej-Truskolaskiej i Stanisławy Fleszarowej Muskat.

O bohaterkach najbliższego spaceru można przeczytać na stronie
Instytutu Kultury Miejskiej

Marcowy spacer Gdańskie Miniatury:

TERMIN: 25.03. poniedziałek, 10.00, 11:30, 13:00
MIEJSCE SPOTKANIA: Pod pomnikiem Marii Konopnickiej, Na Skwerze im. Polskich Harcerzy w byłym Wolnym Mieście Gdańsku, przy ul. Wały Jagiellońskie.
KATEGORIA WIEKOWA: od I klasy gimnazjum – szkoły ponadgimnazjalne
CZAS TRWANIA: około 1,5 godziny
MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB W GRUPIE: 50
KOSZT: Bezpłatne

Prosimy o zgłoszenia do dnia 20 marca (środa) z podaniem nazwy szkoły/ placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny oraz nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 25 marca będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres:
[email protected]

Potwierdzenia zostaną przesłane drogą e-mailową do 21 marca (czwartek).

Aby wziąć udział w zabawie i wygrać wspaniałe nagrody – bilety wstępu do trójmiejskich instytucji kultury wystarczy, po odbytym spacerze, w formularzu na stronie organizatora – Instytutu Kultury Miejskiej – odpowiedzieć na pytania umieszczone w formularzu on-line.

Historia spacerów Gdańskie Miniatury