Galeria Warzywniak zaprasza na wystawę fotograficzną Aleksandry Polkowskiej „Nie śniło się Andersenowi”.

aleksandra polkiewiczZaproszenie organizatora:

„Nie śniło się Andersenowi” to cykl fotografii autorstwa Aleksandry Polkowskiej przedstawiający urokliwą dzielnicę Gdańska – Oliwę. Wykonany został na potrzeby pracy dyplomowej w Sopockiej Szkole Fotografii WFH.

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 19 lipca o godzinie 18:00.

Aleksandra Zuzanna Polkowska [1990] rodowita Kolnianka, z wyboru Gdańszczanka, tymczasowo „zakotwiczyła” w Gdyni. Świeżo upieczona absolwentka socjologii na Uniwersytecie Gdańskim i fotografii w Sopockiej Szkole Fotografii WFH. Poetka-reporter, lubi opowiadać słowem i obrazem.

Jej fascynacja Gdańskiem zaowocowała dwiema pracami naukowymi (lic. i mgr) oraz dyplomem artystycznym, których tematem stało się miasto. Pod lupą znalazły się kolejno Wrzeszcz, Główne Miasto oraz Oliwa.

Dlaczego Oliwa? Parafrazując fragment „Hamleta” Wiliama Szekspira, że „są na niebie i ziemi rzeczy, które nie śniły się filozofom” można powiedzieć, że w Oliwie dzieją się rzeczy, które nie śniły się nawet Andersenowi…

Bajeczny pierwiastek tego miejsca pomogła schwytać w kadry równie magiczna, iście gdańska optyka – obiektyw Mazuron*.

*Mazuron – obiektyw tilt & shift, autorstwa gdańskiego konstruktora Marka Mazura. Jego nietypowa jak na XXI wiek konstrukcja umożliwia uzyskiwanie podobnych efektów znanych z klasycznej fotografii wielkoformatowej na współczesnej „niepełnoklatkowej” matrycy.

Tytuł: Wystawa fotograficzna „Nie śniło się Andersenowi”
Lokalizacja: Galeria Sztuki Warzywniak, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Data rozpoczęcia: 2014-07-19
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data zakończenia: 2014-07-31