Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Polski Związek Filatelistów zapraszają na wystawę filatelistyczną „Heweliusz 400. Astronomia i kosmos na znakach pocztowych”.

Komunikat Muzeum Historycznego Miasta Gdańska:

Wystawa składa się z pięciu eksponatów, czyli specjalistycznie opracowanych prezentacji walorów filatelistycznych na jeden temat. Eksponaty udostępnione Oddziałowi Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku pochodzą z lat 1989- 2006 i dotyczą tematów takich jak układ słoneczny, lądowanie na Księżycu czy badania kosmiczne.

Tematyka astronomiczna i astronautyczna zyskują nowe, ciekawe konteksty i oryginalne formy graficzne dzięki prezentacji na znaczkach i kartach pocztowych, datownikach czy kopertach FDC (pierwszego dnia obiegu).

Wystawa „Heweliusz 400. Astronomia i kosmos na znakach pocztowych”, zorganizowana przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska i Polski Związek Filatelistów, jest kontynuacją myśli towarzyszącej PZF-owi podczas tworzenia w 1987 roku ekspozycji pt. „Heweliusz 300”. Upamiętniała ona wówczas trzechsetną rocznicę śmierci wybitnego astronoma.

W 2011 roku postanowiono włączyć do obchodów czterechsetnej rocznicy urodzin Heweliusza wystawę filatelistyczną, stanowiącą zbiór walorów o tematyce astronomicznej i tym samym będącą hołdem dla słynnego gdańszczanina.

Działania Oddziału Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku wspiera Poczta Polska.

Tytuł: Wystawa – Heweliusz 400. Astronomia i kosmos na znakach pocztowych
Lokalizacja: Muzeum Poczty Polskiej, ul. Obrońców Poczty Polskiej 1/2, Gdańsk
Data rozpoczęcia: 2011-08-04
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data zakończenia: 2011-09-30