Stowarzyszenie Gertruda zaprasza na kolejną przygodę z cyklu BetonBikeTrip . Tym razem będzie to wycieczka rowerowa szlakiem dworków i pałaców Północnych Kaszub.

wyprawa rowerowa po Kaszubach

O wyprawie można przeczytać na stronie Stowarzyszenia:

Krótki opis: Wycieczka ma na celu zapoznanie się z pięknem dziedzictwa kulturowego Północnych Kaszub. Zależy nam na pokazaniu dworów i pałaców począwszy od XVIw. po XXw. Jest to o tyle ciekawa wyprawa, gdyż większość oglądanych zabudowań jest w pełni odrestaurowana. Dodatkowo na trasie będzie można podziwiać piękne krajobrazy tego regionu, liczne kościoły, klasztor z XIIIw. jak i zamek z XIVw. czy groby masowe z Piaśnicy.

Planowana długość: około 70-80 km – trasa w trakcie wycieczki może ulec zmianie, zależnie od preferencji grupy.

Uwaga! Trasa jest zaplanowana w taki sposób, żeby odległości pomiędzy kolejnymi obiektami nie były większe niż 10-15 km. Dzięki takim częstym postojom nawet osoby z mniejszą kondycją będą mogły czuć się dobrze.

Planowany powrót: przed zachodem słońca.

Pogoda: 1 dzień przed wycieczką sprawdzimy prognozę pogody, by w wypadku deszczu w rejonie wyprawy móc ją odwołać( poprzez serwis ICM, który daje najlepszą prognozę na konkretny rejon, bez uśredniania prognozy na całe województwo jak to robi np. TVN). Proszę pamiętać, że teren wyprawy jest w znacznej odległości od Trójmiasta, stąd nawet jeśli by w Gdańsku była brzydka pogoda, to w okolicach BetonBikeTrip może być idealna.

Obowiązkowe wyposażenie: woda, prowiant, zapasowa dętka, pisemna zgoda od rodzica w wypadku osób niepełnoletnich okazana przed wyprawą.

Planowana długość: około 70-80 km – trasa w trakcie wycieczki może ulec zmianie, zależnie od preferencji grupy.

 

Zbiórka uczestników 21 maja na peronie SKM Gdańsk Główny. Dokładne informacje na temat godziny spotkania na stronie www.stowarzyszeniegertruda.org