PGE Arena Gdańsk w budowie, czyli 163. odcinek Pamiętnika Budowy Stadionu. Pozostało 387 dni do Euro 2012 i 22 dni do inauguracyjnego meczu Polska – Francja. Obecnie poszukiwani są wolontariusze, którzy obsłużą zbliżające się otwarcie stadionu.

Na budowie stadionu coraz bardziej zielono, ale wciąż to zasługa krzesełek, oraz krzewów, którymi obsadzone są pasy pomiędzy miejscami postojowymi na parkingach. Na płycie boiska wyrównywana jest kolejna warstwa żwiru, a jedynie w pobliżu strefy VIP kończone są prace przy instalacjach nawilżających murawę.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FMEzRXYXw18[/youtube]

Biuro BIEG 2012 przeniosło się do lóż VIP-owskich, ale póki co warunki pracy są tam znakomicie gorsze niż w dotychczasowych kontenerach. Tylko jednak czekać, kiedy cały sprzęt zostanie wypakowany z kartonów, zniknie kurz z korytarza, a za oknem pojawi się zielona murawa.

To, że budowa stadionu nie zakończyła się zgodnie z harmonogramem, widać gołym okiem. Tego, że policja nie dopuści w pierwszym terminie stadionu do użytku dla kibiców, można się domyślać, ale zawsze po pierwszym terminie nadchodzi drugi…
Według mojej wiedzy, spekulacje mówiące, jakoby było realne zagrożenie odbycia meczu Polska – Francja bez udziału kibiców, są nieuzasadnione. Owszem, dzisiaj stadion to wciąż jedynie budowa, ale budowa na której zaroiło się od ludzi w pomarańczowych kamizelkach (ponad dwa tysiące), i nie są to, wbrew pozorom, jedynie pracownicy spółki BIEG, która aktualnie „urzęduje” na stadionie.

Pamiętnik Budowy Stadionu, czyli budowa tydzień po tygodniu

Osobom zainteresowanym aktywnym udziałem podczas uroczystości otwarcia stadionu, polecam uwadze komunikat Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku:

Wielcy wolontariusze na wielkie otwarcie PGE Areny – dwa wydarzenia (rekrutacja trwa do 30 maja !!!)

Pierwsze – 9 czerwca 2011 roku o 21:00 wielkie wydarzenie sportowe – otwarcie PGE Arena.

Na inauguracyjnym spotkaniu zagrają ze sobą reprezentacje narodowe Polski i Francji.

Drugie – 23 czerwca „ Dni Otwarte Stadionu”. Będzie to happening dla mieszkańców Gdańsk, wypełniony dużą dawką atrakcji.

O co Was prosimy:

Wolontariusze będą potrzebni w przestrzeni miasta, w głównych ciągach komunikacyjnych takich jak: Gdańsk Politechnika SKM, Gdańsk Główny PKP czy Port Lotniczy. Zadaniem wolontariuszy będzie informowanie kibiców o sposobach dotarcia do stadionu, o parkingach w mieście, komunikacji miejskiej oraz przekazywanie informacji na temat atrakcji poza meczem. Wolontariusze działający w strefie przy stadionowej będą informowali kibiców o sposobach dojścia na poszczególne sektory na stadionie oraz o tym co jest wymagane i zabronione na stadionie. Zadaniem wolontariuszy będzie wskazywanie kibicom drogi dojścia do miejsc, dróg wyjścia ze stadionu, przekazywanie informacji dotyczących poruszania się po obiekcie, usługach w obiekcie oraz reagowanie na zagrożenia bezpieczeństwa.

Co zapewniamy:

1. Bilety na miejski transport

2. Koszulkę i gadżety promocyjne.

3. Napój oraz coś do chrupania

4. Identyfikator

5. Opiekę koordynatora

6. Ubezpieczenie NWW

7. Spotkanie integracyjne podsumowujące akcję

8. Szkolenie BLS (nauka podstawowych czynności resuscytacyjnych)

9. Szkolenie BHP

10. Referencje, certyfikaty i dyplomy

11. Miłą atmosferę

Nasze wymagania :

1. Ukończone 18 lat

2. Całkowita dyspozycyjność w momencie szkoleń (pierwszy tydzień czerwca)

Mile widziane :

1. Znajomość języka francuskiego, angielskiego

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ :

Krok I:
Wyślij do dnia 30 maja, maila z danymi kontaktowymi na adres [email protected] w tytule PGE ARENA lub zadzwoń pod numer (58) 341 61 77

Krok II:
Otrzymasz od nas formularz zgłoszeniowy, wypełniasz i odsyłasz.

Krok III:
Witamy na pokładzie

A tak wyglądają biura dwa dni po przeprowadzce – 19 maja 2011 r.
Dziękuję Agnieszce Weissgerber za udostępnienie zdjęć.