Od pokoleń we Wrzeszczu funkcjonuje miejsce zwane Podleśną Polaną. Od setek lat jest to znakomity teren rekreacyjny, który dzięki działaniom Radnych Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz lokalnych działaczy i mieszkańców, zyskał nową infrastrukturę. 

Podleśna Polana

Dzisiaj Podleśna Polana to boisko do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, tor do gry w bule, zieleniec, grill, ławki oraz ścieżki rekreacyjne. Spotkać tu można spacerujących mieszkańców, sportowców rowerzystów oraz uczestników parkuru. W pobliżu Polany znajduje się tzw. Gaj Guttenberga (ozdobiony poświęconą mu altaną), a w niedalekim sąsiedztwie rozłożył się Teatr Leśny.

Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie

W piątek, 3 czerwca 2016 r., Fundacja DROGA i Przedszkole im. de la Salle zapraszają na piknik, „Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie„, podczas którego odbędzie się Olimpiada Przedszkolaka (już trzeci raz!)) oraz turniej piłki nożnej podstawówek Wrzeszcza Górnego. W godzinach wieczornych rozpocznie się druga część wydarzenia, podczas której na wyjątkową wędrówkę po wrzeszczańskim lesie zaprosi iBedeker.pl. Spacer poprowadzi przewodnik miejski – Aleksander Masłowski.

Kolejną opowieść przedstawi lider i założyciel KOMBI – Wrzeszczanin, Sławomir Łosowski, który opowie o początkach Kombi przy ul. Kolejarzy. Będzie można zdobyć nowe płyty i książki Kombi wraz z autografami.

Do wyjątkowej Strefy Sportu i Relaksu zarówno dorosłych jak i dzieci zaprasza Wrzeszczańskie Centrum Handlowe Manhattan. Dla uczestników pikniku przewidziane są między innymi zajęcia z instruktorem gry w bule, konkursy oraz sąsiedzkie grillowanie, które przygotują Radni Dzielnicy. W kulturalnej części pikniku będzie również można zobaczyć wystawy poświęcone 750-lecia Wrzeszcza, a na scenie zaprezentują Blue Blues Band oraz Chór TAK.

Po zapadnięciu na Polanie odbędzie się druga, tym razem wirtualna wędrówka, która będzie wyświetlona na ekranie. Poprowadzą ją autorzy Cyfrowego Muzeum WrzeszczaKatarzyna i Jakub Szczepańscy.

Plan wydarzenia:

10-14 Olimpiada Przedszkolaka
14-16 Turniej Piłki Nożnej
17-18 KOMBI z Wrzeszcza – Sławomir Łosowski
18-20 Wędrówka po Jaśkowym Lesie
18-21 Blue Blues Band, Chór TAK
21-22 Cyfrowe Muzeum Wrzeszcza

Od 16.00 zapraszamy całe rodziny na gry, zabawy i konkursy i Strefę Sportu i Relaksu Manhattan.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

Organizatorzy: Fundacja DROGA, Przedszkole im. de la Salle
Partnerzy: Przedszkole nr 4 „Gwarny Dworek”, iBedeker, Studiokod
Radni organizatorzy: Janina Wiśniewska, Ewa Woźna, Lidia Makowska, Michał Szulta
Sponsorzy: GCH Manhattan, Developer BMC, Keepcan, Amgaz
Patronat medialny: Portal Regionalny Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Twoja Gazeta, Czas na Wrzeszcz