W niedzielę, 25 czerwca 2017, ponownie zaprosiłam Państwa na spacer po Starym Chełmie. Kto był naszym przewodnikiem? Wiadomo – Aleksander Masłowski.

Podobnie jak to było w grudniu 2015 roku, spotkaliśmy się na zieleńcu przylegającym do ronda u zbiegu ulic Odrzańskiej, Mariana Buczka, Stanisława Worcella i Tytusa Chałubińskiego. Dzisiaj rondo nie ma swojej nazwy, ale jak zapowiedział cicerone, powstała inicjatywa, aby nadać mu imię Misia Wojtka, a ul. Mariana Buczka przemianować na ul. Bohaterów Monte Cassino. 

Wędrowaliśmy śladami poprzedniej wędrówki. Trasa spaceru była nieco krótsza, w miejsce tego narracja Aleksandra Masłowskiego pełniejsza. Zapraszam do wysłuchania fragmentów opowieści przewodnika. 

[youtube]https://youtu.be/UOx7zNcgLDs[/youtube]

Spacer po Starym Chełmie w grudniu 2015 r.


Dziękuję Państwu za tak liczny udział w wydarzeniu, a Wydziałowi Kultury Urzędu Miejskiego w Gdańsku za bogaty zestaw książek, które zostały rozlosowane wśród uczestników spaceru. Za książkę dziękuję również Oficynie Pomuchel.

Jak to najczęściej bywa, straszący od rana deszcz, spadł ulewnie kilka minut po zakończeniu wędrówki 🙂

Zdjęcia Ewy Gutarowskiej:

Dziękuję panu Wiesławowi Grajkowi, mieszkańcowi dzielnicy, za podzielenie się starymi fotografiami. A może ktoś rozpoznaje się na zdjęciach?