Galeria Sztuki Warzywniak zaprasza na niezwykły wernisaż. Właściwie dużo więcej, niż wernisaż. Malarstwo połączy się z poezją i odrobiną teatru. Bohaterami będą Jacek Krenz, znany gdański architekt oraz uznany akwarelista oraz jego żona Katarzyna Krenz – poetka, pisarka, tłumaczka, która także maluje znakomite akwarele.

krenz_jacek_praca_01

Autor: Jacek Krenz

On pokaże swoje obrazy, ona będzie czytała swoje wiersze. On opowie o 9 latach spędzonych w Portugalii, gdzie wykłada architekturę. Ona nawiąże do swoich tradycji rodzinnych związanych z grafiką i literaturą oraz żeglarstwem. Jest przecież córką Dariusza Boguckiego, legendy polskiego żeglarstwa i Ireny Kuran-Boguckiej, twórczyni grafik, poetki, tłumaczki.

Jacek Krenz jest profesorem architektury na Politechnice Gdańskiej oraz w Universidade da Beira Interior w Portugalii. Wykładał także na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się teorią, metodologią i projektowaniem, prowadzi badania naukowe na temat semiologii współczesnej architektury. Jest autorem książek: „Ideogramy Architektury. Między znakiem a znaczeniem” oraz „Architektura znaczeń”.
Wybrane realizacje architektoniczne (niektóre wspólnie z innymi twórcami): Plac Solidarności w Gdańsku (1980), Kościół w Wąglikowicach (1994), Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy w Gdańsku (2002), ARThotel LaLaLa w Sopocie, projekty domów jednorodzinnych, renowacje i rekonstrukcje starej zabudowy.

Katarzyna Krenz. Gdańszczanka. Tłumaczka, poetka, pisarka. Obecnie wraz z mężem mieszka w Portugalii. Po studiach polonistycznych na Uniwersytecie Gdańskim pracowała w TVP, Polskim Radio i w prasie, by z czasem poświęcić się wyłącznie pisaniu.
Napisała trzy powieści: „W ogrodzie Mirandy” (2008) „Lekcja tańca” (2009), „Królowa pszczół” (2011), wydane w Wydawnictwie Literackim. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Literackiego WIR. Maluje także akwarele. Wystawiała je w Polsce, Niemczech, Chorwacji i Portugalii.

Wernisaż 9 sierpnia 2013 o godzinie 18.00.
Wystawa otwarta w godzinach 10.00-19.00.

Tytuł: Wernisaż malarstwa i poezji – Jacek i Katarzyna Krenz
Lokalizacja: Galeria Sztuki Warzywniak, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data rozpoczęcia: 2013-08-09
Data zakończenia: 2013-08-21